Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mustafa Sandal diskografisi

bullvar_katip

Administrator
Türk pop müziği sanatçısı Mustafa Sandal'ın diskografisi: 10 albüm, 4 EP ve 23 single'dan oluşmaktadır. Bunlardan 2 albüm (Araba, Seven) 1 EP (Aya Benzer) ve 5 single (Araba, Aya Benzer 2003 (Moonlight), Gel Aşkım, Araba 2004, İsyankar) çalışması yurt dışında çıkmıştır. Bugüne kadar yayımladığı albüm çalışmaları: Şahin Özer Müzik, Prestij Müzik, Ascot Music, Atoll Music, Sony Music, Erol Köse Production, Universal Music, Seyhan Müzik, Poll Production, DMC ve YaDa etiketiyle piyasaya sürülmüştür. Sanatçı tüm dünyada 14 milyonun üzerinde albüm satmıştır. 1994'te Mustafa Sandal, Suç Bende adını verdiği ilk stüdyo albümünü Şahin Özer Müzik etiketiyle yayımladı. 1.5 milyonun üstünde satan bu albüm listelerde oldukça büyük bir başarıya ulaşmıştır. Bu albümün ardından beklentileri iyice yükselten Mustafa Sandal bu beklentileri 1996 yılında yine Şahin Özer Müzik etiketiyle çıkardığı Gölgede Aynı adlı albümle karşılamış ve günümüze kadar 3 milyon 600 bin satan bu albüm 1996 yılının en çok satan albümü oldu ve bu albümle birlikte 3. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde Yılın Şarkısı ("Araba"), En Çok Satan Albüm (Gölgede Aynı) ve En İyi Pop Erkek Sanatçı ödüllerini kazandı. 1998 yılında oldukça yüksek bir ücret karşılığı Prestij Müzik'le anlaşan Mustafa Sandal üçüncü stüdyo albümü Detay'ı yayımladı. Özellikle Aya Benzer adlı parçayla büyük bir beğeni toplayan bu albümle bir kez daha milyon barajını aşmayı başaran sanatçı 5. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Şarkı Sözü(Aya Benzer) ve En İyi Pop Erkek Sanatçı ödülünü kazandı. Mustafa Sandal bu albümün aldığı olumlu eleştirilerin ardından Avrupa'ya açılma kararı aldı ve ilk olarak 1999 yılında Aya Benzer şarkısının 4 versiyonunu içeren EP'yi Ascot Music etiketiyle satışa çıkardı ve ardından 2000 yılının Ocak ayında Sony Music etiketiyle ilk olarak Araba şarkısını single olarak yurt dışında satışa sundu. Bu single'ın sonrasında önceki albümlerinin hit olmuş parçalarını topladığı Araba adlı albümünü yurt dışı ve yurt içinde yayımladı. Sanatçı bu albümüyle yüksek bir ticari başarı yakaladı. 2000 yılında dördüncü stüdyo albümü olan Akışına Bırak'ı Prestij Müzik etiketiyle yayınladı. Bu albümün ardından Erol Köse Production'la anlaşma imzalayan sanatçının beşinci stüdyo albümü olan Kop 2002 yılının Mayıs ayında yayınlandı. Bu albümle 9. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Erkek Sanatçı seçilen Mustafa Sandal'ın Pazara Kadar şarkısı o yıl 2002 FIFA Dünya Kupası'nda oynayan Türkiye millî takımıyla özdeşleştirildi ve büyük beğeni topladı. Kop adlı şarkısını da çeşitli remix versiyonlarıyla single olarak yayınladı. 2003 yılında Universal Music-Polydor etiketiyle çıkardığı Seven isimli albümünü yurt dışında satışa sürdü. 12 şarkılık albümde Mustafa Sandal yeni şarkıların yanında eski şarkılarına da yer verdi. 2004'te ise Seven isimli albümden 4 şarkının yer aldığı İste adlı çalışmasını Erol Köse Production etiketiyle Türkiye'de yayımladı. İsyankar adlı şarkısıyla Avrupa'da çeşitli başarılar elde eden Mustafa Sandal, Gentleman ile yaptığı düet ile MTV müzik listelerinde 1 numara oldu. Yine Erol Köse Production etiketiyle 2005 yılında Yamalı Tövbeler isimli single çalışmasını yayınladı. Mustafa Sandal'ın Devamı Var adını verdiği dokuzuncu stüdyo albümünü Seyhan Müzik etiketiyle satışa sunuldu. Onuncu stüdyo albümü olan Karizma'yı 2009 yazında piyasaya sürdü. Ardından 2010 yılında yine Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sürdüğü Şıkır Şıkır adlı single çalışmasında Gülben Ergen'le düet yaptı ve bu şarkı 2011 yılının en çok dinlenen ve indirilen şarkısı olarak 18. Kral Müzik Ödülleri'nde MÜYAP Digital Satış Ödülü'nü kazandı. Bu başarının ardından yeni albüm çalışmalarına hız veren sanatçı 2012 yılında Poll Production etiketiyle Organik adını verdiği albümünü sevenlerine sundu. Albüm 3 günde 41 bin satışa ulaştı. 2013 yılından itibaren single çalışmalarına yönelen Mustafa Sandal DMC etiketiyle 2 Tas Çorba adlı single'ını yayınladı. Gölgede Aynı adlı albümündeki bu şarkıyı 3 farklı düzenlemeyle Sevgililer Günü'nde piyasaya süren Mustafa Sandal bu çalışmanın ardından 6 Ağustos 2013 tarihinde 2 şarkılık single çalışması olan Tesir Altında'yı müzikseverlerin beğenisine sundu ve yapımcı Samsun Demir'in verdiği bilgiye göre bu çalışma 2013 yılının en çok satan single'ı oldu. 2015 yılında 2 şarkıdan oluşan "Ben Olsaydım", 2016 yılında 3 şarkıdan oluşan "Dön Dünya", 2018 yılında "Aşk Kovulmaz" ve Eypio ile düet yaptığı "Reset", 2019 yılında "Gel Bana", "Masum Gibi", Zeynep Bastık ile düet yaptığı "Mod", 2020 yılında Melis Fis ve Defkhan ile düet yaptığı "Yanında" ve "Damar", 2021 yılında Doğu Demirkol ile düet yaptığı "Tekrar", Türkiye millî futbol takımı için Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio ile birlikte düet yaptığı Bizim Çocuklar ve Kazak şarkıcı Indira Elemes ile düet yaptığı Yoksay adlı single çalışmaları yayınladı. Türkiye'deki resmi müzik listesine girdi ve "Reset", "Mod" ve "Damar" ile birinci "Gel Bana" ile ikinci sırada yeraldı. Albümleri Stüdyo Albümleri EP'leri Single'ları Müzik yönetmenliğini yaptığı albümler Yer aldığı proje ve albümler Şarkı sözleri ve besteleri Vokal yaptığı albüm ve şarkılar Aranjesini (Düzenleme) yaptığı şarkılar Liste başarıları Video klipleri 1994: Bu Kız Beni Görmeli 1994: Suç Bende 1995: Beni Ağlatma 1996: Araba 1996: Jest Oldu 1997: Bir Anda 1998: Aya Benzer 1998: Detay 1999: Çekilin 1999: Mevcut 1999: Araba (Fas Klibi) 2000: Tek Geçerim 2000: Hatırla Beni (Feat. Natalia) 2000: Geriye Dönmem 2001: Can Cana 2002: Pazara Kadar 2002: Geçmiş Olsun 2003: Kop 2003: Aşka Yürek Gerek (Feat. Natalia) 2003: Moonlight (feat. Gülcan Kamps) 2003: Gel Aşkım 2004: İsyankar (feat. Rodrigo) 2004: Kavrulduk 2004: İsyankar (Oryantal) 2004: Araba 2004 2004: All My Life 2005: Yamalı Tövbeler 2005: İsyankar (Feat. Gentleman) 2007: İndir 2007: Melek Yüzlüm 2007: Gönlünü Gün Edeni 2008: Dayan 2009: Ateş Et Ve Unut 2010: Adı İntikamdı 2010: Demo 2010: Nevrin Döner (feat. Gökben) 2011: Var Mısın Yok Musun (feat. Elif Kaya) 2011: Şıkır Şıkır (feat. Gülben Ergen) 2012: Ego 2012: Çek Gönder (feat. Emina Jahovic) 2012: Teşekkürler Anne 2013: 2 Tas Çorba 2013: Tesir Altında (Vokal: Gülşen) 2015: Kadere Bak 2015: Ben Olsaydım 2016: Hepsi Aşktan 2016: Dön Dünya 2018: Aşk Kovulmaz 2018: Reset (feat. Eypio) 2019: Gel Bana 2019: Masum Gibi 2019: Mod (feat. Zeynep Bastık) 2020: Yanında (feat. Melis Fis & Defkhan) 2020: Damar 2021: Tekrar (feat. Doğu Demirkol) 2021: Bizim Çocuklar (feat. Eypio, Derya Uluğ & Irmak Arıcı) 2021: Yoksay (feat. İndira Elemes) 2022: Sonuna Kadar (feat. Murat Karahan) 2023: Tamam Tamam Kaynakça Kategori:Türk diskografileri Kategori:Mustafa Sandal Kategori:Pop müzik diskografileri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri