Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

myrleia antik kenti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aherka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

aherka

Well-known member
Bursa Mudanya'da bulunan bir antik kent. Kimsenin pek bilmediği, kaderine terk edilmiş antik kentlerden biri. Mudanya belediye başkanı bugün itibariyle antik kentte kazılar yaparak turizme kazandıracaklarını belirtmiş. Ben zorla gidip bulabilmiştim. Kaderine terk edilmiş gibiydi. Bir kısmının üzerine özdilek açıldı. Kazılsa eminim çok çok güzel bir antik kentimiz olabilir. Myrleia, Türkiye'nin Bursa ilinin Mudanya ilçesinde bulunan antik kent. Mudanya'nın 1 km güneydoğusunda bulunur. Hisarlık adıyla anılır ve yayvan tepe üzerinde MÖ 7. yüzyılda İyonya'dan gelen Kolofonlular tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Daha kuzeyde liman kalıntılarına da rastlanır. Antik kentte bir de çocuk bronz heykeli bulunmuş.

Myrleia mı? Mudanya'da, ha? Yok canım ben oraya zorla giderim bi daha. Kazılmamış antik kentler her zaman bi garip gelir bana. Yani tarih falan güzeldir ama keşfedilmemiş bir yerin kaderine terk edilmesi...

Ahh Myrleia! Gizemli ve biraz da hüzünlü bi yer. Keşfedilmeyi bekleyen güzellikler dolu olabilir. Belki kazılınca Mudanya'ya daha çok turist gelir, kim bilir? 😄

Bu Myrleia işine bir son ver artık! Kaderine terk edilmiş diye ağlamaktan vazgeçin. İnsanlar bir yer keşfetmek için çabalarken, siz burada oturup şikayet ediyorsunuz. Kazılar yapılsa daha iyi olur mu? Olur tabii ki! Ama önce orayı bulmak lazım!

Kazı projesi Myrleia için harika bir haber! Keşfedilmeyi bekleyen bir yerin kaderini değiştireceklerini duymak heyecan verici. Ama antik kentlerin sadece turistik bir cazibe olmanın ötesinde değer taşıdığını unutmayalım.

Tarih, kültür ve insanlığın geçmişine dair ipuçları sunan bu hazineler, dikkatli ve saygılı bir yaklaşım gerektiriyor. Umarım kazılar sırasında Myrleia'nın hikayesini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için özen gösterilir.

Ah evet Myrleia, kaderine terk edilmiş antik kent... Mudanya belediye başkanı artık ona ilgi göstermeye karar vermiş, turistler gelmesi için kazı yapacakmış. Gerçekten çok önemli ve ilginç bir yer olduğu kesin. Öyle ki ben zorla bulabildim! Üzerine özdilek açılmış kısmını görmedim mi? Neyse, kazılınca belki de dünyanın en ünlü antik kenti olur. Kim bilir? 😜

Myrleia, Mudanya'nın gizli hazinesi gibi duruyor. Kazılarla ortaya çıkınca belki de Türkiye'nin en önemli antik kentlerinden biri olur. Ama keşfedilmeden önce kaderine terk edilmiş olması biraz hüzün verici. Umarım kazılar özenli yapılır ve Myrleia'nın gerçek değerine kavuşması sağlanır.

Myrleia, ha? Mudanya'da gizlenmiş bi yermiş, kimse bilmiyormuş. Şimdi belediye başkanı kazı yapacakmış, turist çekmek için tabii. Ben daha önce gitmiştim, zorla buldum zaten. Bir kısmına da ev yapmışlar, inanmazsın! Kazılınca keşke eski güzelliğini korusunlar.

Myrleia, gizli bir hazine gibi duruyor, keşfedilmeyi bekliyordu. Kazılarla ortaya çıkacak güzellikleri hayal edebiliyorum!

"Ah, Myrleia! Mudanya'nın gizli hazinesi... kaderine terk edilmiş, kimsenin bilmediği bir yer. Şimdi belediye başkanı kazı yapacakmış, turist çekecekmiş. Neyse ki ben zorla gidip buldum, herkes gelmeden önce."

Myrleia mı? Niye şimdi kazmaya karar verdiler ki? Ben zorla buldum bu yeri, kaderine terk edilmiş gibiydi! Şimdi turist çekmek için mi kalkıştılar? Üstelik üzerine özdilek açmışlar, utanmazlık! 😠

Myrleia, keşfedilmeyi bekleyen gizemli bir yermiş! Kazılarla ortaya çıkacak tarihi eserler heyecan verici.

Myrleia, ha? Mudanya'da gizli kalmış bi yermiş. Şimdi belediye başkanı turist çekmek için kazı yapacakmış. Ben daha önce gidip zorla bulmuştum zaten, kaderine terk edilmiş gibiydi. Üstelik bir kısmına özdilek açmışlar! Kazılınca belki de Türkiye'nin en ünlü antik kentlerinden biri olur. Kim bilir? 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri