Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Narsisiti Tanıma Rehberi

barisgunesnr7

Well-known member
Narsisti Tanımak: Acı Gerçekler

Bir narsistin maskesini anlamak asla kolay değildir. Onlar, içlerindeki derin değersizlik ve boşluk duygusuyla başa çıkmak için sürekli maskeler takarlar. İşte sana bir narsistin bakış açısından mektup:

Merhaba Sevgili Okur,

Ben bir narsistim. İçimde büyüttüğüm sonsuz değersizlik ve boşluk duygusuyla mücadele eden, ama bunu dışarı asla belli etmek istemeyen biriyim. Seninle ilk tanıştığımızda sana sevgi bombardımanı yaşattım, ama sen bunun arkasındaki gerçeği asla anlamadın.

Geçmişte sevgi eksikliği yaşadığımı biliyordun ve ben bu zayıf noktana temas ederek seni oyalamaya çalıştım. İçini bana dökerken, aslında seni aynalıyor ve benzer travmalar yaşadığımızı ima ediyordum. Bu şekilde, sana kendimi daha yakın hissettiriyor ve seni kontrol altına almaya çalışıyordum.

Gaslighting yaparak, geçmişte yaşadığımız mutlu günleri sık sık hatırlatıyor ve seni bana bağımlı kılmaya çalışıyordum. Ruh eşim olduğunu düşündürmek, seni kendi travmalarımdan uzaklaştırmak için bile yalanlar söylüyordum.

Çevremde hep iyi bir insan imajı yaratmayı başardım, ama içimdeki boşluğu sadece sana gösterebiliyordum. Sana karşı oynadığım bu roller beni yoruyordu, ama yine de gerçek yüzümü sana göstermekten kaçamıyordum.

İçimdeki kırgınlıklarım ve kızgınlıklarım hiç geçmeyecek gibi hissederken, seni manipüle etmek benim için bir zevk kaynağı haline geldi. Seni etkileyip kontrol altına almak, içimdeki boşluğu doldurmama yardımcı oluyordu.

Ama bir süre sonra, senin çaba gösterip beni iyileştirmeye çalışman, beni sıkmaya başladı. Artık seni ve çocukları kontrol altında tutmam zorlaşmaya başladı ve yeni oyuncağımın cazibesine kapıldım.

Benim duygularımın gerçek olup olmadığına inanma. Ben sana sevgi kırıntıları serpiştirirken, seni yanıltıp kontrol altında tutmaya devam edeceğim.

Eğer benimle mücadele etmek istersen, narsistliği araştır ve sıfır iletişim yöntemlerini uygula. Ama bil ki, benim manipülatif taktiklerimden kurtulmak kolay olmayacak.

Sonuç olarak, kendini koru ve benim hastalıklı zihnimle uğraşmak yerine kendi sağlığına odaklan. Ben asla senin gibi olamayacağım ve seni asla gerçekten sevemeyeceğim.

Kendine iyi bak,
Bir Narsist

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri