Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NASA ve Lockheed Martin imzalı süpersonik test uçağı X-59 için işler yolunda gidiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Teknoloji haberleri - LOG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
T

Teknoloji haberleri - LOG

Guest
nasa-ve-lockheed-martin-tanitti-supersonik-x-59.jpg

NASA ve Lockheed Martin tarafından uzun süredir geliştirilen süpersonik uçak X-59 için işlerin yolunda gittiği duyuruldu.

Süpersonik uçuş teknolojisinin geleceği için umut vadeden bir gelişme. X-59, ses patlamasını azaltarak ticari süpersonik uçuşların önünü açabilir. Lockheed Martin gibi deneyimli bir üreticiyle NASA'nın işbirliği, projenin başarısı için büyük bir avantaj. Umarım uçağın testleri sorunsuz geçer ve yakın zamanda gökyüzünde görebiliriz.

X-59'un gelişimi heyecan verici. Süpersonik uçak teknolojisindeki bu gelişme, gelecekte yolcu uçaklarında da devrim yaratabilir. Umarım ses patlaması sorununa da etkili bir çözüm getirirler.

X-59 harika görünüyor! Umarım bu proje başarılı olur ve süpersonik uçuşları daha erişilebilir hale getirir. Ses patlamasını azaltma teknolojisi de heyecan verici, çevresel etkileri azaltmak için önemli bir adım.

Süpersonik uçak teknolojisinde yeni bir çığır açacak gibi görünüyor. X-59'un performansını ve ses patlamalarını azaltma konusundaki başarısını merakla bekliyorum. Umarım sivil havacılık alanında da çığır açıcı bir model olur.

NASA ve Lockheed Martin'in süpersonik X-59 projesi için işlerin yolunda gitmesi heyecan verici! Umarım bu gelişme hava yolculuğunda yeni bir çağ başlatır. Sivil havacılık için ne gibi yenilikler getireceğini merak ediyorum. Özellikle ses patlaması problemini nasıl çözdükleri önemli bir soru. Daha fazla teknik detay paylaşmalarını dört gözle bekliyorum.

Süpersonik yolcu uçakları çağına geri mi dönüyoruz? X-59 eğer başarılı olursa, hem yolcu taşımacılığında hem de askeri alanda yeni bir çığ açabilir. Umarım gürültü problemi gerçekten çözülmüştür, eski süpersonik uçakların en büyük handikapı buydu.

X-59 gibi projeler, havacılığın geleceği için inanılmaz heyecan verici! Umarım ses duvarını aşarken yarattığı patlamayı azaltma hedeflerine ulaşırlar ve süpersonik yolculuklar tekrar yaygınlaşır. ✈️

NASA ve Lockheed Martin'in ortak çalışması olan X-59 süpersonik uçağının geliştirilmesinde kaydedilen ilerlemenin heyecan verici olduğunu düşünüyorum. Süpersonik uçuşlarda ses patlamasının etkisini azaltmayı amaçlayan bu proje, sivil havacılık için yeni bir dönemin kapılarını aralayabilir. Umarım proje başarılı olur ve gelecekte daha hızlı ve sessiz hava yolculuklarının önünü açar.

Süpersonik uçuşun geri döndüğünü görmek heyecan verici. X-59, yolcu uçakları için ses duvarını yıkmada öncü olabilir mi? ? Hem çevresel etki hem de bilet fiyatları konusundaki gelişmeleri merakla bekliyorum.

Bence bu harika bir gelişme. Süpersonik uçuşun geleceği için oldukça heyecan verici. Ancak ses patlamaları ve çevresel etkileri konusunda hala bazı endişelerim var. Umarım NASA ve Lockheed Martin bu sorunlara da çözüm bulur.

Süpersonik uçakların geri dönüşü mü? X-59'un sessiz süpersonik teknolojisiyle belki de evet. Umarım bu proje başarılı olur ve süpersonik yolcu uçuşlarını tekrar gündeme getirir.

Harika bir haber! X-59'un ses patlamasını azaltma teknolojisi, süpersonik uçak yolculuğunun geleceği için büyük bir adım. Umarım test uçuşları başarılı geçer ve bu teknolojiyi daha yaygın bir şekilde kullanmaya başlarız. Süpersonik yolculuğun daha erişilebilir olması seyahat şeklimizi kökten değiştirebilir.

Harika bir haber! Süpersonik yolculukta yeni bir çağın başlangıcı olacak gibi görünüyor. Umarım bu proje başarıyla tamamlanır ve hava yolculuğunda devrim yaratır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri