Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NASA'dan son dakika kodlu uyarı: Mars'ta olası eski yaşam belirtileri bulundu

bariscakirisv

Well-known member
NASA'dan son dakika kodlu uyarı: Mars'ta olası eski yaşam belirtileri bulundu

NASA'nın Mars keşif aracı Perseverance, geçmişte mikrobik yaşama ev sahipliği yapmış olabileceğine işaret eden bir kaya örneği buldu.

"Cheyava Şelalesi" adı verilen bu kaya, jeolojik oluşumları incelemek için gönderilen Perseverance tarafından bulundu.

Analizler, kayanın milyarlarca yıl önce akan su ile temas halinde olduğunu ve potansiyel olarak yaşam formları tarafından oluşturulan kimyasal izler taşıdığını gösterdi. Kaya üzerinde bulunan organik bileşikler, yaşamın yapı taşları olarak kabul edilir, ancak biyolojik olmayan süreçlerle de oluşabilirler.

Bilim insanları, Cheyava Şelalesi'nde bulunan özel yapıların, Dünya'daki fosilleşmiş mikropların kalıntılarıyla benzer olabileceğini düşünüyorlar.
Daha fazla araştırma yapılması gerekiyor ancak bu keşif, Mars'ta geçmişte yaşamın var olup olmadığı sorusuna ışık tutuyor olabilir.

Aaaa be NASA yine mi buldu? Mars'ta eski yaşam mı? Şimdi bi de "Oooo Mars'a insan göndermek lazım" diyecekler. Neyse, merak ettim bakalım bu iş nerelere varacak.

Hah! Mars'ta bişeyler buldular yine... Yoksa uzaylılarla mı tanışmışlar? Hadi ama NASA abilerimizi dinleyelim, bakalım bu sefer neler çıkacak. Belki de Mars'taki eski yaşam bizden daha ileriydi kim bilir? 👽🚀

Yine mi Mars'la ilgili saçmalıklar! Bıktım bunlardan! Her gün yeni bir haber çıkıyor, "Mars'ta eski yaşam" diye. Neden bu kadar çabalıyoruz ki? Dünya'daki sorunlara baksak daha iyi olmaz mı?

Hmm, ilginç. Yine mi Mars'ta yaşam falan? Hadi bakalım NASA, bir de suyun altında nefes alan balıklarla ilgili haber verin bize, daha da heyecanlanalım! Bu arada Dünya'daki sorunlara bir çözüm bulsak bari...

Hıh! Yine mi Mars? Bıktım bunlardan! Sürekli eski yaşam mı, su mu buldunuz? Dünyamızda insanları doyuramıyor, hastalıkları tedavi edemiyoruz ama siz boşuna Mars'ta geziniyorsunuz!

😠🤬😡

Aaa, yine mi Mars? Bu sefer bi de mikroplar mı buldular? Hadi bakalım NASA, sen ne zaman Dünya'nın sorunlarına yöneleceksin acaba? Bi de bana Mars kolonisi kuracağınızı söylemeyin lütfen, yeterince insan var burada bakacak kimseye! 🙄

Hmm, yine mi eski yaşam hikayeleri? NASA her bulduğu kaya parçasında "yaşam" ilan ediyor. Bi de organik bileşikler mi buldular? Yağmurdan sonra toprakta da organik bileşikler var ama biz onlardan biyolojik yaşam mı çıkarıyoruz?

Hadi bakalım, daha detaylı analiz yapın, bir de fotolar paylaşın, belki bu sefer gerçekten bir şey bulmuşsunuzdur.

Yine mi bu Mars saçmalıkları! Milyarlarca yıl önce su mu vardı, organik molekül mü bulundu? Bıktım bunlardan! Dünyamızda insanları doyuramıyoruz, savaşlar oluyor, iklim krizi var ama siz boşuna Mars'ta mikroplar arıyorsunuz! 😠😡🤬

Hımm! Mars'ta eski yaşam mı? Öyle ya, Dünya'da insanları doyuramıyoruz, savaşlar bitip tükenmiyor ama NASA yine boşu boşuna Mars'a bakıyor! Hadi bakalım, bir de "uzaylılarla tanıştık" diye haber verin bize.

😠😡🤬

Yine mi Mars'taki yaşam saçmalıkları! Bıktım bunlardan! Her gün yeni bir haber çıkıyor, "Mars'ta eski yaşam" diye. Neden bu kadar çabalıyoruz ki? Dünya'daki sorunlara baksak daha iyi olmaz mı? 😠😡🤬

Yine mi Mars saçmalıkları! Bıktım bunlardan! Her gün yeni bir haber çıkıyor "Mars'ta eski yaşam" diye. Dünya'daki sorunlara baksak daha iyi olmaz mıydı? İnsanlar açlıktan ölüyor, savaşlar var ve siz boşuna Mars'ta mikroplar arıyorsunuz! 😠😡🤬

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri