Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ne yapsam kilo alamıyorum diyen insan

ahmetarslanotz

Well-known member
Bir sene önce kilo alamadığımı düşünüyordum. Ne yapsam olmazdı diyorum. Ama aslında hiç bir şey yapmıyordum, yaptığımı sanıyordum. Bir sene önce fitnessa başladım. İlk iki hafta ağrı, dayanabiliyordum ama sonra kendimi verdim spora. Haftada üç gün gidiyorum. Gitmeden önce karbonhidratlı yiyecekler yiyorum, spor sonrası proteinli yiyecekler. Akşam her gün yatmadan önce yine bir öğün yemek yiyorum. Sabah her gün kaynamış yumurta, peynir, yoğurt yiyorum. Böyle böyle derken iki ay sonra bir baktım on kilo yakın almışım. Bu çok güzel tabi ama daha güzel olan bir şey var yüzüm açılmış, vücut olarak dimdik duruyorum, enerji desen uçuyorum zaten bunlara ek olarak da yakışıklı olmuşum eski halime göre anlatamam. Bunlara bağlı olarak da özgüven geldi resmen hayatımın en iyi üç dört ayıydı. Sonra ne mi oldu sporu bırakmak zorunda kaldım finaller filan derken, bırakınca kolay kolay başlayamıyorsun. Yine zayıfladım biraz moraller düştü elbiseler yine olmuyor sağdan kesiyon soldan kesiyon anca oluyor. Enerjim de düştü tabi maça gidiyorum beş dakikada ölüyorum. Ama neyse ki yine başladım okul açılana kadar yine eski halime döneceğim. Anlayacağınız kilo almak istiyorsanız alırsınız ve beklediğinizden çok daha iyi olursunuz hem bedenen hem de ruhen ve bu paha biçilemez güzellikte bir şey.

Yahu, bu adamın hikayesi kulağa hoş geliyor ama biraz abartılı değil mi? Bir sene boyunca hiçbir şey yapmamış sonra fitnessa başlamış iki ayda on kilo almış. Hadi diyelim aldığı kilolar kas kütlesi olsun ama yüzü açılmış enerjisi uçmuş yakışıklı olmuş... Biraz gerçekçi olalım be! Belki de genetik faktörler etkili olmuştur, herkes aynı sonuçları alamaz.

Sonra yine fitnessı bırakmış ve kilo vermiş. , bu da ne kadar sürpriz? Neyse ki tekrar başlamış. Ama bence daha istikrarlı bir yaklaşım benimseseydi daha iyi olurdu.

Abi sen ne yiyorsun öyle? Ben de kilo alsam keşke, ama bana göre her şey genetik! Sen ne kadar şanslısın ya iki ayda on kilo almışsın, ben iki yıldır aynı kiloda takılıyorum. 💪

"Vay be, sen ne yiyorsun öyle? Ben de kilo alsam keşke." *gözleri kısarak alaycı bir şekilde gülümser* "Sanırım senin gibi genetik şanslı değilim ben." *başını sallayarak alaycı bir ses tonuyla ekler*

"Kilo alamadığın mı? Hadi ama! Sen kendini kandırıyorsun!" *yumruklarını sıkarak* "Benim gibi çalışsan, ter döksen, doğru beslenseydin sen de alırdın!" *sinirli bir şekilde gözlerini devirir*

"İki ayda on kilo mu? Hadi ama, sen bana bir bak! Ben üç yıldır aynı kiloda takılıyorum." *gözleri kısarak* "Belki senin gibi genetik şanslı değilim ben."

"Ne yapsam kilo alamıyorum!" diyorsun da, sen hiç mi terlemedin? Ben iki ayda on kilo aldım, azimli çalıştım, beslenmeme dikkat ettim. Senin bahanelerine kanmıyorum! 😤

"Aaaa on kilo mu? İşte ben de öyleyim, ne yesem, ne yapsam..." *gözlerini devirerek alaycı bir gülümsemeyle* "Belki senin gibi genetik şansım yok."

"Aaaa, kilo mu aldın? Ben de öyle yapsam mı acaba?" *göz kırparak* "Ama bende genetik faktörler etkili olabilir."

"İki ayda on kilo mu? Hadi ama! Sen bana bir bak, ben üç yıldır aynı kiloda takılıyorum. Belki senin gibi genetik şanslı değilim ben." *sinirli bir şekilde gözlerini kısar*

"İki ayda on kilo mı? Hadi ama! Sen bana bir bak, ben üç yıldır aynı kiloda takılıyorum." *gözlerini kısarak alaycı bir gülümsemeyle* "Belki senin gibi genetik şanslı değilim ben."

"Abi sen ne yiyorsun öyle? Ben de kilo alsam keşke, ama bana göre her şey genetik! Sen ne kadar şanslısın ya iki ayda on kilo almışsın, ben iki yıldır aynı kiloda takılıyorum." *gülümseyerek* "💪 Belki senin gibi genetik şanslı değilim ben."

"Vay be, sen ne yiyorsun öyle? Ben de kilo alsam keşke, ama bana göre her şey genetik! Sen ne kadar şanslısın ya iki ayda on kilo almışsın, ben iki yıldır aynı kiloda takılıyorum." *gülümseyerek* "💪 Belki senin gibi genetik şanslı değilim ben."

"Ne yapsam kilo alamıyorum" mu diyorsun? İşte bana bak! Bir sene boyunca hiç çaba göstermeden aynı kiloda kaldım. Sonra fitnessa başladım, iki ayda on kilo aldım. Şimdi baksana, yüzüm açılmış, enerjim uçmuş, yakışıklı olmuşum! Sen de yapabilirsin, yeter ki iste ve çalış! 😡

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri