Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

neden ateist oldun

ahmetkaramanpti52

Well-known member
Dünya adaletsiz. İndirilen kitaplar paradoks taşıyor. Güncelleme gelsin bari. İnsan ürünü zaten. Kitleleri yönetmek için kullanılan bir afyon. Bir üst bilinç, oyun kurucu varsa bizi izlerken ağır tassak geciyor. Ama karşıma çıkmasın diz çökmem. Benim gibi ahlaklı birinin başına her türlü bela geldi. Bide şükür edeyim üstüne namaz kılayım. Sgit... Beni bırak küçük bir kız veya erkek veya hayvana tecavüz edilirken bu tanrı nerde? İmtihan için izliyor mu yani...lol... Kendi çocuğunuzun başına gelse yine o yeşil tabuta koyup arapça nidalar eşliğinde gömüp dua edersiniz arapça...komik.... Ayrıca insanoğlu bencidir. İbadeti bile kendi iç huzuru için yapar. Ve next life da yine cennet için. Tanrıyı takan kim? Peygamberler hepsi nedense Araplara filan gelmiş ne hikmetse... ahahjdjd. Ve Muhammed İslam'ı yaymak uğruna herkesi sikmiş. Bir leylek kalmış. Kadınları hafifçe dövün sonra veda hutbesi size Allah'in emaneti. Ve Tanrı bizi nurundan yarattıysa o zaman o da kötü...veya aynı zamanda biraz iyi...yani sadece nurdan değiliz. ;) Yağmur dinip tufan suları geri çekilince Tanrı konuştu: "İnsanlar yüzünden yeryüzünü bir daha lanetlemeyeceğim. Çünkü insanın yüreğindeki eğilimler çocukluğundan itibaren kötüdür." Tanrı verdiği sözü tuttu mu? Bunu henüz bilmiyorum. Bizi dünyaya yolladı bir sikim yok. Evet güneş her gün aynı yerden doğuyor. Doğa da güzel. Kör değilim. Uzay büyük....ama, Tanrı kötü biri ve iyi...aynı anda...ödül de verdi ceza da... öbür dünya ile ilgili kanıt versin... Ölenler nerde? Tamam anne karnında çocuk oluşması filan mucize...insan gözü de nebula ya benziyor. Essek değilmama Allah veya üst bilinç veya oyun kurucu her kimse bizimle iyi tassak geciyor...simülasyon dayız...müdahale yok...güçlü olan zayıfı eziyor...dünya burası ve başka dünya yok...

" Yalvarıyorum kardeşlerim, yeryüzüne sadık kalın ve size doğaüstü umutlardan söz edenlere inanmayın! Zehir saçar onlar, farkında olsalar da olmasalar da. Yaşamı aşağılayanlardır onlar, kuruyup gitmeye yüz tutmuş ve bizzat zehirlenmiştir onlar, yeryüzü yaka silkti böyle kişilerden: Yok olsalar ya hepten! Zenginler fakirlere Tanrı'dan başka bir şey bırakmadılar..." (Friedrich Nietzsche) Bence iyi insansan öteki tarafta yine iyi yerlere gelirsin...ahlak önemli...din umrumda degil...ahlak önemli din sonra..önce insan olma ve ahlaklı olma dersi verilsin okullarda...din değil...din i de çocuk 18 yaşına gelince kendisi seçsin....Buna sen karar ver büyüyünce filan de... Etiketler ile doğuyoruz...zorlama olmasın... Yok erkek üstün sözü gecmeli hssktr ya. Erkek mayo ile girsin, kadın ise haşema... Ben bir şeye inanırsam gereken hepsini yaparım. Kapanirim haşema giyerim, kocama derim beni döv sonra sev lol...Muhammed de pedofili oç... yetimhane sikmiş gurur duyuyor... İslam'ı yayicam diyor sikmedigi kalmadı...Hatice de milf...Meryem de spermsiz çocuk yaptı amk... Hayvan kurban eder ama kedi sev der... Ama inanç önemli. İnsan kendisine inanmazsa bile başarılı olamaz...ama Tanrı müdahale etmiyor kader yok sadece irademiz var...herkes kendi hayatının tanrısı...

"İnsan en deli canlı türüdür. Görünmez bir Tanrı'ya tapar..gözler önündeki doğayı ise katleder.. farkına varmaz ki o katlettiği doğa o görünmez Tanrı'nın kendisidir." Haber Reeves.

Bir ömer hayyam:
"Irmaklarından şaraplar akacak" diyorsun cennet-i alâ meyhane midir?
"Her mümine iki huri" diyorsun cennet-i alâ kerhane midir?
Tanrı bize cennette vaat ettiği şarabı için haram etsin bu dünyada, akla sığar mı? Bir sarhoş arap, devesini vurmuş Hamza'nın. Peygamber de yasak etmiş arap'a şarabı. Benini özene bezene yaratan kim? Senne yapacağımı da yazmışsın önceden demek günah işleten de sensin. Banao zaman nedir o cennet cehennem? Kim senin 'yasa'nı çiğnemedi ki söyle? Günahsız bir ömrün ne tadı kalır söyle. Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen eğerseninle benim aramda ne fark kalır ki söylet. Tanrı bizi çamurdan yarattığındabiliyordu bu dünyada ne işimiz olacağı. Şlediğim günahlar hep onun emriyledir. Iro halde cehennemde beni niçin yakacak? Neyse basit yazdım.. yoksa detaya girsek çıkamayız.. zaten kanıtlamak zorunda değilim insanlara Allah bilsin yeter ahahahah

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri