Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nicholas A. Peppas

bullvar_katip

Administrator
alt=Nicholas A. Peppas, 2014|küçükresim|Nicholas A. Peppas, 2014 Nicholas A. Peppas (25 Ağustos 1948 Atina), biyomateryal, biyonanoteknoloji, eczacılık bilimleri, kimya ve polimer mühendisliği alanlarında çalışan bir biyomedikal mühendistir. Hayatı ve Çalışmaları Peppas, biyomühendisliğin öncüsü Edward W. Merrill'in yönetiminde Atina Ulusal Teknik Üniversitesi'nde (1971) ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (1973) kimya mühendisliği eğitimi aldı. Daha sonra, dünyadaki biyomedikal öncüleri Clark K. Colton, Kenneth A. Smith ve Robert S. Lees'in yönetiminde Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün Arterioskleroz Merkezi'nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. Austin'deki Texas Üniversitesi'nde Mühendislik Bölümü 6. Başkanıdır. Aralık 2002'den beri Austin'deki Texas Üniversitesi'ndeki Biyomateryaller, İlaç Dağıtımı ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü'nün direktörü olarak görev yapmaktadır. Kimya Mühendisliği Bölümü'nde, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nde ve Austin'deki Texas Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde eğitim veriyor. Peppas ve öğrencileri, mukus ve doku ile moleküler olarak etkileşime giren ve proteinlerin ve peptitlerin kandaki biyoyararlanımını uzatabilen yeni muko ve biyo-yapışkan sistemleri ortaya çıkardı. Çalışmalarının bir sonucu olarak, bir dizi biyomedikal polimer ve ticari dağıtım cihazı piyasaya sürüldü. Peppas, 1975'te donma - çözülme tekniğiyle yeni toksik içermeyen poli(vinil alkol) jeller geliştiren ilk kişiydi. Bu jeller eklem kıkırdağı yenileme için oldukça başarılı oldu. 1979'da onun grubu, epidermal biyo-yapışkan sistemler ve teofilin, proxyfilin, diltiazem ve oksprenolol salımı için ilaç dağıtım uygulamalarında hidrojellerin kullanımına öncülük etti. Peppas'ın laboratuvarı, insülin ve diğer proteinler için yeni oral uygulama sistem teknolojileri geliştirdi. Bu cihazlar, insülini ağızda, midede, üst ince bağırsakta ve nihayetinde kanda taşınırken korumayı başarıyor. Aynı teknoloji kalsitonin (menopoz kadınlarda osteoporoz tedavisi için) ve ikanser tedavisi için transmukozal iletimi için kullanılmıştır. Peppas, akıllı biyomalzemelerin ve tıbbi cihazların öncülerinden biriydi. Kaynakça Kategori:Atina Akademisi muhabir üyeleri Kategori:Bilimsel Gelişme için Amerikan Birliği derneği üyeleri Kategori:Kimya mühendisleri Kategori:ABD Ulusal Tıp Akademisi üyeleri Kategori:Amerikalı malzeme bilimcileri Kategori:Pavia Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Cenevre Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Purdue Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Teksas Üniversitesi, Austin öğretim üyeleri Kategori:Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde öğrenim görenler Kategori:Atina Ulusal Teknik Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:Yunan akademisyenler Kategori:Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Yunan göçmenler Kategori:Amerikalı farmakologlar Kategori:Amerikan Fizik Topluluğu üyeleri Kategori:Ulusal Mühendislik Akademisi üyeleri Kategori:Amerikalı kimya mühendisleri Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:1948 doğumlular

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri