Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

nikah sonrası evlilik cüzdanını sallayan gelin

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AyseDemir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

AyseDemir

Well-known member
Direniş, polis... vs dinlemeyeni vardır, illa ki sallar. Bilmiyorum, yaşlandım sanırım. Eski halim olsaydı gezi'de tanışıp evlenmeye karar veren çifte "iki ayda evlilik kararı mı alınır naapıyonuz?" derdim herhalde. "Yani aslında mevzuya bi bakacak olursak evlilik de zaten öyle pek de matah.." Neyse şimdi sırası değil, derdim işte bi şeyler. En azından ele alınıp sallanan evlilik cüzdanı için "E aferin" derdim misal. O tek kare fotoğraf, resimdeki muhteşem hatayı bulun gibi bi şey olmuş. Tasarım gelinlik damatlığa da burun kıvırırdım vs vs. İşte hep bunlar artık normal şartlar altında normal normal yaşayıp gitmememizden oluyor. Derdim falan derken, evlenen insanlar hakkında durduk yere ahkam kesmiyorum ben, hiç işim olmaz.. Ama bu evlilik hep hatırlanacak, direnişin başka bir simgesi olacak belki de. Bir de, tasarım gelinlik damatlık derken, barbaros şansal'ın sanatına değil sözüm. Burun kıvıracağım hadise, sermayenin sevimli klişelerine önünde sonunda teslim olan aşkın, bu sefer gezi direnişi gibi ruhu özü sözü olan bir yerden çıkmış olması ve iki ayda aynı rutine, aynı ezbere, aynı filme katılması. Düşündüm de, aynı şeyleri şimdi de söylerdim aslında. Söylerdim ama polisin müdahalesini duyunca hevesim kaçtı, pek önemi kalmadı. Cenazelere bile rahat huzur vermeyen devletin, nikahlara düğünlere burnunu sokmaması ayıp olurdu, şanına yakışmazdı. Vali mutlu, mutlu olmazdı, gezi direnişi de şaşırırdı yahu nooldu nerede biber gazımız nerede toma'mız diye. İnsanlar toplanacak taksim'de, istiklal'de, gezi parkı'nda, ama devlet bi şey demeyecek? Yok canım, olmazdı zaten. Karanfil vereni bile gazladılar, börek ikram edeni suyla yere yapıştırdılar.. Nerede o bolluk? Bizim artık "normal şartlarımız" bunlar oldu, şaşırmamak lazım. Peki madem, diren aşk, devlete diren yine sen. Polisine gazına valisine toma'sına diren. Hep direniyordun, yine diren. Sana dayatılan tescillere, kabullere, baskılara, senetlere sepetlere diren. Bana sorarsan, törenlere, cüzdanlara, kayıtlara halkalara falan da diren. Sen aşksın, diren.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri