Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nilgül

bullvar_katip

Administrator
Nilgül Badakal (d. 2 Şubat 1972, İzmir), Türk şarkıcı. Hayatı İlk, orta, lise ve yüksekokul eğitimini İzmir'de tamamlayan Nilgül, okul yıllarında korolarda, çeşitli derneklerde müzik çalışmalarına başlamış, 1993 yılında TRT İzmir Radyosu TSM bölümünün açtığı sözleşmeli sanatçı sınavını kazanarak müzikal çalışmalarına başlamış, bir süre sonra İstanbul'a yerleşen sanatçı altı yıl boyunca İstanbul'da çeşitli yerlerde sahne almıştır. Pek çok ünlü sanatçıya sahnede vokal yapmış, albümü çıkana dek bir yıl Fedon’a ve üç yıl boyunca da Hayko'ya sahne çalışmalarında vokal olarak eşlik etmiştir. Müzikal Kariyeri 2000-2002 arası 1998 yılında sahne çalışmaları devam ederken, TMC ile tanışarak albüm yapma kararı aldı. Uzun süren arayışların ardından repertuvar tamamlandı. Erhan Bayrak'ın aranjörlüğünü üstlendiği albümün hazırlıkları yaklaşık iki yıl sürdü. “Ömürsüz Sevdalar” Temmuz 2000’de müzikseverlerle buluştu. ’Yüreğimi Eller Dağladı’’ve ‘’Allah Korusun’’ parçalarına klip çekildi.’’Ömürsüz Sevdalar’’ albümüyle dikkat çeken Nilgül “Balalayka” filminin sözleri Ayla Hacıoğulları’na ve müzüği Aşkın Arsunan’a ait Balalayka şarkısını seslendirdi. Nilgül, 2002 şubat ayında yeni albümünün repertuvar çalışmalarına başladı. Müzik yönetmenliği ve prodüktörlüğü Kıraç tarafından yapılan “Arabesk Günler” albümünde söz ve müzikleri Nilgül’e ait” Alem” “Güller Soldu” “Hani Her şeydim ve “Yan Kalbim Yan” isimli dört parça yer aldı. Nilgül böylelikle ilk defa söz yazarlığı ve besteciliği ile müzik severlerin karşısına çıktı. “Arabesk Günler” albümünde söz ve müzikleri Kıraç’a ait “Arebesk Günler” “Duy Beni” ve “Songünlerde”isimli üç parça yer alıyor. 21 Ekim 2002 tarihinde piyasaya çıkan Arabesk Günler albümünün ilk klibi Duy Beni 'den sonra ikinci klibi Kara Sevda adlı parçaya çekildi. Daha sonra "Sarhoş gibiyim" "Alem" "Arabesk Günler" adlı parçalarına da klip çekildi. 2005-2018 arası Prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü Febyo Taşel in yaptığı üçüncü albümü "Pervane"yi 31 Ocak 2005 Pazartesi günü çıkardı.İlk olarark "Pış Pışla" şarkısına daha sonra söz ve müziği "İlhan İrem"e ait "Konuşamıyorum" ve son olarak da "Yıllar Yollar" şarkılarına klip çekildi. "Pervane" şarkısının söz ve müziği sanatçıya ait. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 3.albümle ilgilenemeyen "Nilgül" dördüncü albümü "Nar-ı Aşk"ı "Güçlü Arslan" aranjörlüğünde 27 Haziran 2006 Salı günü yayınlandı. Enstrümanların canlı çalındığı ve rock sound'unun öne çıktığı bu dördüncü albümün ilk klibi "Nar-ı Aşk" isimli parçaya çekildi.Sonrasında "Kahramanım" ve "Sen" parçalarına klip çekildi. Albümde söz ve müziği İzzet Altınmeşe'ye ait olan " Yazımı Kışa Çevirdin" adlı türkünün cover'ı da var.Albümde yer alan "Benim Olsan" ve "Sevda Yalan" şarkılarının söz ve müziği Nilgül’e ait. 2008 yılında Bertuğ Cemil ile beraber "Yandım Yandım Yandım" şarkısında düet yaptı. 2009'da Eskişehir'li iş adamı Nazif Eroğlu ile evlendi ve 2010 yılında oğlu Ömer Efe dünyaya geldi. Vermiş olduğu uzun bir aradan sonra 2012 yılının Mart ayında 3 şarkılık "Okyanus" adlı Maxi Single ile sevenleriyle buluştu. Albümün ilk klibi ise Dualarım Seninle adlı şarkıya çekildi. Nilgül müzik kariyerine vermiş olduğu uzun bir aradan sonra 2018 yılında Radyoda Bi' Şarkı adlı Single çalışması ile dinleyenlerle buluştu. Şarkıcı son olarak 2019 yılında Mektup adlı Single çalışmasını müzik severlere sundu. Diskografi Albümler 2000: Ömürsüz Sevdalar 2002: Arabesk Günler 2005: Pervane 2006: Nar-ı Aşk Single 2008: Yandım Yandım Yandım (ft. Bertuğ Cemil) 2012: Okyanus 2018: Radyoda Bi' Şarkı 2019: Mektup 2020: Yalan Dünya (ft. Baykuş B.) 2022: Maria'nın Bahçesi Klipleri Dış bağlantılar Kaynakça Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:1972 doğumlular Kategori:İzmir doğumlu kadın şarkıcılar Kategori:TMC sanatçıları Kategori:Türk kadın pop şarkıcıları Kategori:2000'lerin şarkıcıları Kategori:2010'ların şarkıcıları Kategori:2020'lerin şarkıcıları Kategori:20. yüzyılda Türk kadın şarkıcılar Kategori:21. yüzyılda Türk kadın şarkıcılar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri