Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nişantaşı Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulup, 16/05/2012 tarih ve 6307 sayılı kuruluş kararıyla 31/05/2012 tarih ve 28309 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla kamu tüzel kişiliğini kazanan bir Vakıf Üniversitesi olarak 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılında faaliyete başlamak üzere yükseköğretimindeki yerini almıştır. Nişantaşı Üniversitesi 2017 yılında büyük bir yeniliğe giderek kampüslerinin hepsini Ağaoğlu 1453'te bulunan yeni NeoTech kampüse taşımıştır, akademik kadro dahil olmak üzere birçok yeniliğe de beraberinde imza atmış. 2021 Mayıs itibarıyla akademik olarak 46 lisans bölümü, 45 ön lisans bölümü, 21 yüksek lisans ile doktora bölümü yer almaktadır. Bunun yanında yaklaşık olarak üniversite bünyesinde 19 bin öğrenci eğitim görmektedir. küçükresim|Üniversitenin eski logosu Son yapılan YKS tercih sonuçlarına göre de en çok tercih edilen bölümleri; Bilgisayar mühendisliği, İngiliz dili ve edebiyatı ile yazılım mühendisliğidir. Akademik birimler Fakülteler Tıp Fakültesi Tıp Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimliği (Türkçe/İngilizce) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Elektrik Elektronik Mühendisliği (Türkçe/İngilizce) Endüstri Mühendisliği İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İnşaat Mühendisliği (Türkçe/İngilizce) Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Mimarlık (Türkçe/İngilizce) Yazılım Mühendisliği (İngilizce) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Ekonomi ve Finans Finans ve Bankacılık Gazetecilik Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Havacılık Yönetimi (Türkçe/İngilizce) İngiliz Dili ve Edebiyatı İngilizce Mütercim ve Tercümanlık İşletme (Türkçe/İngilizce) Psikoloji (Türkçe/İngilizce) Sağlık Yönetimi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Sosyal Hizmet (Türkçe/İngilizce) Sosyoloji Tarih Uluslararası İlişkiler (Türkçe/İngilizce) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yeni Medya ve İletişim (Türkçe/İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri (Türkçe/İngilizce) Sanat ve Tasarım Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Endüstriyel Tasarım Gastronomi ve Mutfak Sanatları Grafik Tasarımı İç Mimarlık (Türkçe/İngilizce) İletişim ve Tasarımı Müzik Radyo, Televizyon ve Sinema Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Tekstil ve Moda Tasarımı Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Dil ve Konuşma Terapisi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Yüksekokullar Meslek Yüksekokulları Yüksek Lisans Programları Yerleşke Maslak 1453 NeoTech Kampüsü Ağaoğlu 1453'te yer alan kampüs Avrupanın en büyük kapalı alana sahip kampüsüdür ve merkez kampüs olarak kullanılmaktadır. Öğrenci kulüpleri Arama Kurtarma Kulübü (NÜAK) Anadolu GFB Araştırma Geliştirme Topluluğu Dijital Oyun Topluluğu ESN Nişantaşı Topluluğu Felsefe Topluluğu Gazetecilik Topluluğu GençFenerbahçeliler Topluluğu Girişimcilik Topluluğu Havacılık Topluluğu IEEE Topluluğu İletişim Topluluğu İnovasyon Topluluğu İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Lojistik Topluluğu Mimarlık Topluluğu Moda Sanatı Topluluğu Motor Sporları Topluluğu Mutfak Sanatları Topluluğu Münazara Topluluğu Müzik Topluluğu Nişantaşı Üni-TS Psikoloji Topluluğu Radyo Topluluğu Sadabad Kartalları Sağlık Yönetimi Topluluğu Sinema Topluluğu Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Topluluğu Sosyal Sorumluluk Topluluğu Spor Yönetimi Tarih Topluluğu Tiyatro Topluluğu Türk Kültür ve Medeniyeti Araştırma Kulübü Ultraslan Nişantaşı Topluluğu UNIBJK Nişantaşı Topluluğu 1907 UNIFB Nişantaşı Topluluğu Yapı Kulübü Yazılım ve Bilişim Kulübü Young Tourism Community Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü Kaynakça Dış bağlantılar Sadabad Kampüsü Tanıtım filmi Kategori:İstanbul'daki vakıf üniversiteleri Kategori:2012'de kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri