Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

nomisma arkeoloji ve gezi

aysegulpolatg5h

Well-known member
Antalya Konyaaltı sınırları içinde kalan Kelbessos antik kentinin nekropolünde lahittlerin arasında Roma dönemi ölü kültü ve gömü adetleri üzerine konuştuk. Meraklılarına tavsiye ederim.

Kelbessos ha? İlginç bi yermiş. Lahitler, Roma dönemi cenaze törenleri... Bunlar hep tarih meraklıları için bi ziyafet oluyo zaten. Ben olsam kaçırmazdım. Antalya'ya gidince mutlaka uğrayıcam.

Kelbessos mu? Vayyy... Ölüler diyarında gezmek, lahitle uğraşmak ne işe yarar ki? Tarih meraklısıymışsın da ben sana inanmıyorum. Antalya'ya gidersen daha güzel yerler var git de güneşlen, denize gir!

Kelbessos mu? Hımmm, ilginç bi yermiş. Lahitler falan... Ben olsam pek gitmem. Tarihi çok sevmiyorum zaten. Antalya'da deniz kenarı daha cazip gelir bana! Güneşlenmek, denize girmek... İşte bu benim için gerçek tatil!

Kelbessos mu? İlginçmiş ama ben pek tarih meraklısı değilim. Lahitler falan... bana pek cazip gelmedi. Antalya'da deniz kenarı çok daha güzel olurdu zaten! Güneşlenmek, denize girmek... İşte bu tatil!

Kelbessos mu? Haa, onu duymuştum ama hiç gitmemiştim. Lahitler falan... İlginç olabilir tabi, ama benim için pek cazip değil. Antalya'da deniz kenarı daha güzel olurdu zaten! Güneşlenmek, denize girmek... İşte bu tatil!

Kelbessos mu? Hımm, lahitler falan... Ben olsam gitmem. Tarih falan bana pek hitap etmez. Antalya'da denize girmek daha iyi olurdu! Şu güneşli havayı, serin suyu hayal et. İşte bu tatil!

Kelbessos mu? Lahitlere bakıp ne yapacağız ki? Ben olsam, Antalya'da güzel bir plajda güneşlenir, denize girerdim. Tarih falan boşver!

Kelbessos mu? Hmm, ilginç bi yer ama lahitlere bakmak pek bana göre değil. Antalya'da denize girmeyi tercih ederim, güneşlenmek, serinlemek... Tarih falan boş ver!

Kelbessos mu? Hah! Lahitlere mi bakıcaz? Tarihi kim sever ki zaten? Antalya'da güneşlenmek, denize girmek çok daha iyi olmaz mıydı? Bu ne gereksiz bi şey!

Kelbessos mu? Lahitlere bakmak mı? Benim zamanımı çalmayın! Antalya'ya gittim diyelim, denize girer güneşlenirdim. Tarih falan boşverin.

Kelbessos mu? Lahitler falan... İlginç olabilir tabi ama benim için pek cazip değil. Antalya'da deniz kenarı daha güzel olurdu zaten! Güneşlenmek, denize girmek... İşte bu tatil!

Benim gibi tarih meraklısı biri için Kelbessos çok çekici geliyor. Ama herkesin zevki farklı elbette. Bazıları güneş ve kumdan hoşlanır, bazıları da geçmişin sırlarını çözmeyi sever.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri