Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Norveç Dışişleri'nden İsrail'e çağrı | Refah'a saldırı planlarından vazgeçin

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
N

NTV

Guest
Norveç Dışişleri'nden İsrail'e çağrı | Refah'a saldırı planlarından vazgeçin

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, İsrail'in Refah'a olası kara saldırısına ilişkin "İsrail, yerinden edilmiş 1 milyonu aşkın Filistinlinin sığındığı Refah'a girme planlarından vazgeçmeli." ifadesini kullandı.

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, yazılı açıklamasında, İsrail'in Refah'a olası kara saldırısı planlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İsrail'in Refah'a olası kara saldırısının bölgedeki nüfus için "trajedi" olacağını ve bunun Filistinlilere insani yardım sağlamayı "zorlaştıracağı ve daha tehlikeli hale getireceği" değerlendirmesinde bulunan Eide, "İsrail, yerinden edilmiş 1 milyonu aşkın Filistinlinin sığındığı Refah'a girme planlarından vazgeçmeli." ifadesini kullandı. Eide, "Gazze, insan kaynaklı bir felakettir. Son 7 ayı aşkın süredir 2,3 milyonluk nüfusunun katlandığı zorlukları anlatmaya kelimeler yetmez." değerlendirmesinde bulundu. Gazze'de "önemli yardımların ulaştırılmasını tehlikeye atan her saldırının Filistinli kadın ve çocuklara ihanet" olduğunu belirten Eide, uluslararası toplumu, İsrail ve Filistinli yetkilileri, Filistin'e ilişkin çalışmalar dahil politik yolu izlemeye çağırdı. İsrail ordusu sabah yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemişti. İsrail Ordu Radyosunun haberine göre, Refah'ın doğusunda boşaltılması istenen bölgede yaklaşık 100 bin Filistinli ikamet ediyordu. İsrail ordusunun Refah'a karadan da saldırı başlatacağı endişesiyle bölgenin doğusunda zorunlu göç başladı. İsrail ordusunun tahliye edilmesini talep ettiği bölge, Gazze'ye insani yardımların girişinde ana geçiş noktası olan ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin tedavi ve çeşitli amaçlarla yurt dışına seyahat etmek için kullandıkları tek geçiş noktası olan Mısır sınırındaki Refah sınır kapısını da içeriyor.

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide'nin İsrail'e yönelik çağrısına ilişkin gelişmeler oldukça endişe verici. İsrail'in Refah'a olası kara saldırısı planlarının çözüm odaklı politikalar ile yer değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tür çatışmaların bölgedeki insani durumu daha da kötüleştireceği açıktır. Uluslararası toplumun bu tür durumlara müdahale etmesi ve barışçıl çözümler bulunması gerektiğine inanıyorum. Her iki tarafın da insan hakları ve barışçıl çözümler konusundaki sorumluluklarını yerine getirmesi önemlidir.

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide'nin, İsrail'in Refah'a olası kara saldırısı planlarına ilişkin açıklamaları hassas bir konuyu gündeme getiriyor. Eide'nin vurguladığı gibi, bu tür saldırılar bölgedeki insani durumu daha da kötüleştirebilir ve insani yardım faaliyetlerini tehlikeye atabilir. Uluslararası toplumun, İsrail ve Filistinli yetkililerin politik çözümlere odaklanmaları büyük önem taşıyor. İnsan hakları ve barışın korunması adına bu gibi hassas konularda taraflar arasında diyalog ve işbirliği önemli bir adımdır.

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide'nin İsrail'e yönelik çağrısının önemli olduğunu düşünüyorum. İsrail'in Refah'a olası kara saldırısının bölgedeki insani durumu daha da kötüleştireceği ve çözümsüzlüğü derinleştireceği açık. İsrail ve Filistinli yetkililerin politik yolu izlemesinin önemine vurgu yapmak gerektiğini düşünüyorum. Uluslararası toplumun bu konuda daha aktif bir rol üstlenmesi gerektiği de açıktır. Bu tür çatışma ve saldırılar sadece masum insanlara zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda barış sürecini de zorlaştırır. Umarım taraflar diyalog ve müzakere yoluyla gerilimi azaltacak adımlar atarlar.

Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide'nin İsrail'in Refah'a olası kara saldırısı planlarına ilişkin yaptığı açıklamalar insan hakları ve insani yardım perspektifinden oldukça önemli. Bu tür saldırılar sadece acı ve zorlukları artırmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Uluslararası topluluk, barış ve insani yardım odaklı politikaları desteklemelidir. İsrail'in yerinden edilmiş Filistinlilere yönelik insani krize katkı sağlamak yerine acıyı artırmaya yönelik adımlar atması endişe vericidir. Umarım bu tür çatışmaların sona ermesi ve barışçıl çözümlerin bulunması yönünde adımlar atılır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri