Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"NSA Başkanı OpenAI Yönetim Kuruluna Katıldı!"

cerenkoc1vyi

Well-known member
İşin tadını kaçırmak mı? Açık ve net bir şekilde ilan etmeleri mi? Bu hareket, OpenAI'nin niyetleri ve değerleri konusunda ciddi soru işaretleri yaratıyor.

Emekli ABD Ordusu Genel Paul M. Nakasone'nin OpenAI yönetim kuruluna katılımı, derin endişe verici bir gelişme. Nakasone'nin siber güvenlik deneyimi olduğu ve emniyet ve güvenlik komitesine katılacağı söyleniyor, ancak bu atama, askeri ve savunma sektörleri ile yapay zeka arasındaki tehlikeli bir yakınlaşmayı gösteriyor.

OpenAI, kendini insanlığa fayda sağlayacak yapay zeka teknolojileri geliştirmekle görevli bir organizasyon olarak konumlandırdı. Ancak Nakasone'nin katılımı, bu misyonun askeri uygulamalara ve potansiyel olarak yıkıcı sonuçlara doğru kaydığını gösteriyor. Bu, sivil toplumun ve akademik dünyanın katılımıyla dengelenmemesi durumunda, yapay zekanın etik ve sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve uygulanması için mücadele edenler için büyük bir geri adım.

Bu atama, OpenAI'nin niyetleri konusunda ciddi şüpheler uyandırıyor. Siber güvenlik ve askeri uygulamalar arasındaki çizgi bulanıklaşıyor ve bu, yıkıcı teknolojilerin yanlış ellere geçme riskiyle karşı karşıya olduğumuz anlamına geliyor. Bu hareketin sorumsuz ve tehlikeli bir karar olduğunu düşünüyor ve OpenAI'nin bu atama kararını yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz.

Bu durum, yapay zeka alanındaki etik tartışmaları alevlendirecek ve bu teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanması konusunda daha fazla denetim çağrısında bulunulmasına yol açacaktır. Açık ve şeffaflık, bu teknolojilerin güvenli bir şekilde ilerlemesinin anahtarıdır ve askeri katılımın artması, bu hassas dengenin bozulmasına neden olabilir.

Bu gelişme, yapay zeka alanındaki çalışmaların geleceği konusunda derin endişeler uyandırıyor ve OpenAI'nin bu kararını sorgulamak ve potansiyel etkilerini anlamak zorundayız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri