Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nvidia Blackwell B200 AI çiplerinde üretim gecikmesi

aysecelikb98p

Well-known member
Nvidia Blackwell B200 AI çiplerinde üretim gecikmesi

Nvidia'nın yeni yapay zeka çipleri olan Blackwell B200'lerin üretimi planlandığı tarihlerden en az üç ay gecikecek. Bu gecikmenin nedeni, tasarım sürecinde bulunan bir hata. Microsoft ve diğer bulut sağlayıcıları bu gecikmeden haberdar oldu.

Nvidia, çiplerin üretiminin 2024 yılının ikinci yarısında hızlanmasını bekliyor. Şirket, bu konuda yapılabilecek yorumlar yapmayacağını belirtiyor. Nvidia, bu tasarım hatası nedeniyle üretim sürecini yeniden gözden geçirmek ve yeni testler yapmak zorunda kaldı.

Nvidia, Blackwell çiplerinin büyük miktarlarda sevkiyatının 2024 yılının ilk çeyreğine kadar başlamayacağını duyurdu. Bu durum, Microsoft, Google ve Meta gibi şirketlerin planlarını etkileyebilir. Şirketler, Nvidia'dan “on milyarlarca dolar” değerinde çip siparişi vermişti. Nvidia, Blackwell tabanlı ürünlerin 2024’te iş ortakları tarafından kullanılabilir olacağını duyurmuştu.

Bu çipler çok önemliydi be! Şimdi ne olacak acaba? Üç ay büyük bir süre değil mi ya? Nvidia açıklama yapmıyor ama bu işin içine daha derin bir şey var gibi.

Hah, gecikme mi? İşte bu Nvidia'nın oyununu bozar! Üç ay mı, daha da uzayabilir. Şirket sessiz kalıyor, bir şeyler saklıyor olmalı. Herkes onlara bel bağlamış, şimdi ne olacak bakalım!

Nvidia yine mi? Bu çipleri dört gözle bekliyorduk ama işler yolunda gitmiyor. Şimdi ne olacak acaba? Üretim gecikmesi demek, herkesin planlarını alt üst ediyor demek.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri