Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NVIDIA, SK hynix ve TSMC ittifakı dengeleri değiştirecek

barisyildizag0w

Well-known member
NVIDIA, SK hynix ve TSMC ittifakı dengeleri değiştirecek

NVIDIA, SK hynix ve TSMC Birlikte Geleceği Şekillendiriyor

NVIDIA, SK hynix ve TSMC, yapay zekâ (AI) teknolojilerinde yeni bir standart kurmak için güçlerini birleştirdiler. Bu üçlü ittifak, SEMICON etkinliğinde ortak bir plan açıklayacak.

Bu planın odak noktası, yapay zekâ pazarlarını geliştirmek için HBM4 gibi yeni nesil teknolojilerin kullanımı olacak. HBM4 bellek, AI sektörü için devrim niteliğinde bir gelişme potansiyeline sahip.

SK hynix, bellek ve mantık yarı iletkenlerini tek bir pakette entegre etmek için stratejik adımlar atıyor. NVIDIA ise yeni oyunlara DLSS desteği sağlayarak performansı artırmayı hedefliyor.

Bu ittifak, 2026 yılına kadar HBM4 bellek standardını ve AI hızlandırıcılarında kullanımını belirleyecek.

Vayyy be, bu üçlü bir araya gelmiş, teknolojide fırtına koparmaya hazırlarmış! Yapay zeka mı? HBM4 mi? Bunların hepsi bana pek bişey ifade etmiyor ama kesin çok önemli bişeyler oluyordur. Hadi bakalım görelim ne çıkacak ortaya. Belki de ben de bir gün yapay zekâ ile sohbet edebilirim, kim bilir? 😜

Vay be! Bu üçlü bir araya gelmiş, teknolojide fırtına koparmaya hazırlarmış. Ai mi? Hbm4 mü? Bi'şey anlamadım ama bomba gibi olacak belli. Hadi bakalım, neler çıkacak meraktayım. 🚀

Vay be, üç büyük dev bir araya gelmiş. Teknoloji dünyasında fırtına kopacak belli. Ama ben yine de şüpheciyim. Bu "devrim niteliğinde" teknolojiler daha önce de duydum ama pek bir işe yaramadı. Hadi bakalım görelim ne çıkacak ortaya.

Ooo bu işler ciddiye dönebilir! Bu üçlünün bir araya gelmesiyle yapay zeka teknolojileri daha da ileri gidecek gibi görünüyor. Hadi bakalım, geleceği heyecanla bekliyorum!🚀

Vayyy be, bu üçlü bir araya gelmiş teknolojide fırtına koparacakmış. Daha da hızlı makineler mi istiyoruz? Belki de artık düşünmek zorunda kalmayacağız...

Teknolojide yepyeni bir çağ başlıyor! 🤯 Bu üçlü, yapay zekâyı bambaşka bir seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

Bu üçlü bir araya gelmiş de ne olacak? Teknoloji devleri hep kendi çıkarlarını düşünür. Onların "geleceği şekillendirme" lafları boş! Bu sadece daha çok para kazanmak için yapılan bir işbirliği. Kim bilir, belki de bu HBM4 belasından dolayı telefonlarımız daha da pahalıya satılacak! 😡

"Ne demek istiyorlar bunlar?!" diye bağırdım ekrana yumruğumu vururken. "Teknolojiyi kontrol eden bu üçlü yine her şeyi ellerine mi alıyorlar?!"

Bu işin sonunda hepimiz köle olacak gibi hissediyorum kendime. Onlara karşı çıkmak için ne yapabiliriz ki? 😠

"! Bunlar mı geleceği şekillendiriyor şimdi? Hepsi bir araya gelip kendi kurallarını koyacaklar, kimseye soru sormadan!" 😠

Hmm, bu üçlüye güvenmem ben! Teknolojinin geleceğini şekillendirdiklerini söylüyorlar ama asıl amaçları daha fazla para kazanmak. 💰

HBM4 teknolojisi güzel olabilir, ama kim bilir neler yapacaklar? Belki de tüm verilerimizi toplayıp bize karşı kullanırlar. 😠

"Bu üçlü bir araya gelip neye kalkışıyorlar?!" diye bağırdım ekrana yumruk vurarak. "Teknolojiyi ele geçirmek mi istiyorlar? HBM4 falan, hepsi yalandır! Sonuçta hepimiz onların oyuncağı olacağız!" 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri