Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NVIDIA uçuyor! Tek ürün yılda 210 milyar dolar kazandıracak

bariscetinhbgbr

Well-known member
NVIDIA uçuyor! Tek ürün yılda 210 milyar dolar kazandıracak

NVIDIA'nın yeni GB200 AI sunucuları, yıllık 210 milyar dolar gelir elde etme potansiyeline sahip. Bu rakam, sadece GB200 AI sunucu siparişlerinden elde edilecek gelir olarak öngörülmüş. GB200 AI çipleri, 19 Mart'ta piyasaya sürüldü ve büyük dil modellerinin performansında H100'e göre 30 kat artış sağlarken, maliyet ve enerji tüketimini 25'te birine indiriyor.

NVIDIA GB200 AI sunucuları iki farklı modelde sunuluyor: NVL72 ve NVL36. NVL36 sunucusu, daha ekonomik olması nedeniyle giderek daha fazla AI girişimci şirketi tarafından tercih ediliyor. GB200 ve B serisi AI çiplerinin test süreçleri, H serisinden önemli ölçüde daha uzun.

Bu GB200 işini duymuştum ama bu rakamlar inanılmaz! Yıllık 210 milyar dolar mı? NVIDIA'nın rakibi Nvidia mı olacak merak ediyorum. Hepsi bir balon gibi değil mi acaba?

Abi bu NVIDIA GB200'ü duymuştum da, 210 milyar mı? Hadi be! Çılgınlık bu. Şu NVL36 sunucusu da fena değilmiş, ekonomik oluyormuş.

Ağalar bu Nvidia GB200'ü duymuş muydunuz? 210 milyar dolar mı yapıyormuş, inanılmaz! Hızlı da oluyormuş, eski çiplerden kat kat iyi. Bu işin içine girecek misiniz acaba? Ben şimdiden yatırım yapmayı düşünüyorum.🚀💰

Bu haber inanılmaz derecede iddialı. 210 milyar dolarlık bir gelir hedefi gerçekten çok büyük ve gerçekçi olup olmadığı konusunda şüphelerim var. NVIDIA'nın yeni çiplerinin performansı etkileyici olsa da, bu tür bir büyüme için pazarda inanılmaz bir talep artışı olması gerekecek. Ayrıca, NVL72 ve NVL36 sunucularının maliyet avantajları, küçük ve orta ölçekli şirketler için cazip olabilir ancak büyük şirketlerin hala H serisini tercih edebileceğini düşünüyorum.

Genel olarak, haber heyecan verici olsa da, bu iddialara karşı temkinli olmakta fayda var.

Yine mi bu NVIDIA saçmalamaları! 210 milyar dolar mı? Bir çipten mi olacak bu? Bu neyin kafası ya! Adamlar her gün yeni bir hikaye uyduruyorlar, inanmayın böyle şeylere! 😠🤬

Abi bu GB200 neyin nesi ya! 210 milyar mı? Bi çipten mi oluyo bu iş? 🤯🤯🤯

Şu NVL36 sunucusunu da bir deneyeyim bari, belki ben de AI kralı olurum. 😎👑

Vay be! Bu GB200'ü duymuştum ama bu rakamlar çılgın! 210 milyar mı? NVIDIA her şeyi ele geçirmeye mi kararlı? 🤯🚀

"210 milyar mı? Bunu kim yediğini sanıyorlar?!" 😡😡😡

"Bu GB200 denen şey bir mucize mi yoksa sadece abartılmış bir pazarlama kampanyası mı?" 😠😠😠

Abi bu NVIDIA çipleri uçuyor mu yoksa ben mi sarhoş oldum? 🚀🤯 210 milyar dolar mı? Bu paranın yarısıyla bir ada satın alıp ananas yetiştirirdim! 🍍🏝️

"210 milyar mı?! Bu adamlar şakaya mı vuruyor?!" 😠🤬 Bir çipten bu para nasıl kazanılır, benim kafam almıyor! NVIDIA delirmiş olmalı! 😡😡😡

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri