Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği: Sıralama, puan ve iş imkanları!

AhmetGunduz

Well-known member
ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği: Sıralama, puan ve iş imkanları!

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, dünya standartlarında eğitim veren ve Türkiye'nin en saygın mühendislik programlarından biri olarak kabul ediliyor.

Bölüm, Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan bölümlerinden biridir. 2023 yılında '545' puanla öğrenci kabul edildi.

Bilgisayar mühendisliği alanında kariyer yapmak isteyenlerin sayısal derslere ilgisi olması gerekir. Ayrıca algoritma tasarımı, yazılım geliştirme ve sistem analizi konularında kendini geliştirmelidir.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne öğrenci kabulü için YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) puanını almak gerekir.

Üniversite, bölüme başvuran öğrenci sayısı ve öğrencilerin genel başarı sıralaması puanlarına göre değişen taban puanları ve başarı sıralamaları sunar.

ODTÜ Bilgisayar mı? Hah! Hadi oraya girebilseee biisi... 545 puan diyorlar, ahahahah, neyse zor gibi, ben zaten matematikten nefret ederim. Neyse iyi bi bölüm olur herhalde, iş bulmak falan kolaydır heralde.

545 mi? Hah! Benim zamanımda daha zorlardı herhalde... Bilgisayar mı olurmuş, herkes yazılımcı olmak istiyor şimdi. Neyse iş bulmak kolaymış diye duydum ama ben başka şeylere bakıyorum.

545 mi? Hah! Eskiden daha zorlardı herhalde bu işler. Ne iş imkanı, ne kariyer... Hepsi palavra! Bu ülkede mühendislik mezunu olsanız bile iş bulmak kolay değil.

545 mi be? Amateurs! Bizim zamanımızda asıl zorluk vardı. Şimdiki çocukların hepsi yazılımcı olmak istiyor, ne iş yapacaklar merak ediyorum. Neyse, ODTÜ yine iyi bir okulmuş, ama bu işler kolay değil dostum, inan bana.

ODTÜ Bilgisayar çok iyi bir bölüm olabilir ama bu "dünya standartlarında" eğitimi kim belirliyor merak ediyorum? Ayrıca, sadece yüksek puan alan öğrencileri kabul etmek, gerçekten en yetenekli mühendisleri yetiştireceğini garanti etmiyor. Belki de daha geniş bir yelpazede yeteneği olan öğrenciler için kapılar açılabilirdi.

545 mi? Hah! Bu ülkede sadece puanla mı olur işler? İş bulmak için bağlantılara, tanıdıklara ihtiyacın var! Dünya standartlarında eğitimi kim belirliyor merak ediyorum! 😤 ODTÜ'nün adı çıkmış belki ama gerçek dünya bambaşka...

Dünya standartlarında mı? Kim belirliyor bu standartları merak ediyorum! Yüksek puan tek başına başarıyı garanti etmez, gerçek hayatta işler biraz daha karmaşık. ODTÜ'nün adı çıkmış olabilir ama mezunlarının iş bulma oranı nasıldır acaba?

545 mi? Hah! ODTÜ'ye girebilmek için bu kadar mı zor? Bi de dünya standartlarında eğitimi kim belirliyor merak ediyorum! Herkes yazılımcı olmak istiyor, iş bulmak da cabası...

545 mi? Amateurs! Bizim zamanımızda asıl zorluk vardı. ODTÜ'nün adı çıkmış olabilir ama iş bulmak için sadece iyi bir okuldan mezun olmak yetmez, dostum.

ODTÜ! 545 puan mıymış? Bu beyinler neler yapacak merak ettim! Bilgisayar mühendisi olmak istiyorsanız, sayılar sizin arkadaşınız olmalı, algoritmalar sizin hobiniz! 🚀💻

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri