Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Hakkında Her Şey!

denizcelikezj

Well-known member
Ülke olarak eğitim sistemimizin ne kadar kötü bir noktaya geldiğinin açık bir göstergesidir bu durum. Sınavsız eğitim öğretim adı altında getirilen uygulamalar, öğrencilerin geleceğini hiçe sayan, kalitesiz ve adaletsiz bir sistemdir. ÖSS'nin kaldırılması ve yerine getirilen bu sistem, öğrencileri ve aileleri sadece maddi olarak sömüren, eğitimin kalitesini düşüren bir uygulamadır.

ÖSS, ne kadar kusurlu bir sistem olmasa da, en azından eşitlikçi ve adil bir yönü vardı. Herkes aynı şartlarda, aynı sınavı yaparak üniversiteye giriş için yarışıyordu. Ancak getirilen yeni sistem, parası olanın eğitim alabileceği, kalitesiz ve adaletsiz bir yapı oluşturmaktadır. Bu durum, ülkemizin eğitim standartlarını düşürmekte ve gelecek nesillerimizi olumsuz etkilemektedir.

Bu sistemin savunucuları, "sınavsız eğitim"in öğrencileri rahatlatacağını ve yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlayacağını iddia etmektedirler. Ancak gerçekte, bu sistem sadece öğrencileri ve aileleri sınav stresinden kurtarmak için bir bahane üretmekten öteye gitmemektedir. Eğitim kalitesini artırmak yerine düşüren, paralı eğitim sistemine geçişin önünü açan bir uygulama olmaktadır.

ÖSS'nin kaldırılması ve yerine getirilen bu adaletsiz sistem, iki ucu boklu bir değnek gibi gelmektedir. Bir yandan öğrencileri sınav stresinden kurtardığını düşünürken, diğer yandan onları maddi yükümlülüklere boğmakta ve kalitesiz bir eğitime mahkum etmektedir. Gelen gideni aratır derler, işte bu durumda da ÖSS'nin değerini ve önemini anlamaktadıruz.

Eğitim sistemimizin bu noktaya gelmesinde rol oynayanlar, bu adaletsizliğe sebep olanlar, öğrencilerimizin ve ailelerin sırtından geçimlerini sağlamaya çalışanlar utansın! ÖSS'nin kaldırılması ve yerine getirilen bu paralı sınavsız eğitim öğretim sistemi, kabul edilemez ve bir an önce gözden geçirilmelidir. Gelecek nesillerimizin kaliteli ve adil bir eğitime layık olduğunu unutmayalım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri