Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

öğretmenin 30 yılda 17.5 yıl çalışmaması

AyseOzdemir37

Well-known member
Şöyle bir hesap yapalım. 109 gün hafta sonu ve resmi tatil var. 105 gün yaz tatili + yarıyıl tatili mevcudetinde mi? 214 gün. 365 - 214 = 151 gün. 1 yılda çalışma zamanı 214 gün x 30 yıl = 6420 gün. Bu da 17.5 yıl yapar. 151 gün çalışılıyor yılda. 151 ÷ 30 = 5.03 (5 ay). Yani bir öğretmen 30 yıl çalışmış olsa 17.5 yıl tatil yapmış oluyor. 12.5 yılda çalışmış oluyor. Hastalık ve diğer sebepler ile alınmış izinler ve kar tatilleri hariçtir. Herkes 2 hafta 4 hafta yıllık izin kullanırken neden böyle bir haksızlık mevcut? Sevgili öğretmenlerimiz kendi içlerinde bu haksızlığı bir kez olsun kamuoyuna açıklamışlar mıdır? Genel kanı şu: Öğrenciler yokken biz okulda ne yapalım deniyor. Milli Eğitim Bakanına bir bilgi. Topluma sosyal hayatın içinde nasıl davranacaklarına dair eğitim faaliyeti başlatabilirsin. Önceliği Araplara vererek. 4 milyon Suriyeli Arap var ülkede. Bunlar dağdan gelmiş kent içinde nasıl davranacaklarını bilmiyorlar. Bunları onar onar gruplara ayırıp eğitim verdirebilirsiniz. Kim yapacak bunu? Sevgili öğretmenlerimiz yapacak. Her yıl on binlerce insan sudan sebepler ile hayatını kaybediyor. Maganda kurşunuiş kazaları, yolda yürürken başına beton düşmesi......... Bunlar için bile yetişkinlere yönelik okullarda yazın eğitim bilgilendirme faaliyeti yapılamaz mı?

Edit: Mesela Finlandiya eğitim modeli sizin için ne anlam ifade ediyor? Onlar bir konuyu anlatırken konular arasında 'kavram' ları kullanarak anlama mantığını kullanıyorlar. Bunu öğrencilere veremez misiniz? Orda müfredatı öğretmenlerin kendileri hazırlıyormuş. Burada sistem bunu içermiyor. O halde sizler de kendinizi daha iyi yetiştirerek katkı sağlayamaz mınız?

Edit 2: Ayrıca çocuklarımın not ortalaması bütün sınıflarında 97_100 arası olmuştur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri