Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Ojeli parmak anı fotoğraflar: Kadrajın içindeki detay"

aslicakirwuao9

Well-known member
"Anın Fotoğrafında Kadraja Giren Ojeli Parmak"

Bazı anlar vardır ki, hayatımızdaki önemi o anı yaşarken fark etmeyiz ve yalnızca fotoğraflara yansıyan küçük detaylar sayesinde hatırlarımıza kazınır. İşte böyle bir anı, ablamın 20 parmağıyla çektiği o fotoğraf gibi, zihnimde garip bir şekilde canlanır.

O gün, ablamın kitap okurken, kedi sevdirken, içki içerken ve kahve yudumlarken çekilmiş birçok fotoğrafını görmüştüm. Her birinde, o anın keyfini çıkarırken, parmakları da kadrajın bir köşesinde görünüyordu. Ojeli parmakları, bazen bir kedi yavrusu gibi yumuşakça sayfalara dokunuyor, bazen de bir içki bardağının kenarına dayanıyordu.

Ancak, ablamın bu fotoğrafları çekme şekli garibime gitmişti. Sanki her bir fotoğrafta, parmaklarını poz vermek için bilinçli bir şekilde kadraya sokmuştu. Tamam, ablamın kadınlığı ve estetik duyarlılığı tartışılmazdı ama bu durum biraz fazla abartılı gelmişti.

Sonraki gün, ablamın o fotoğrafları çektiği anı hatırladım. O an, ablamın 20 parmağıyla kadraja girdiğini fark etmemiştim bile. O kadar doğal ve kendiliğinden bir hareket gibi gelmişti ki, ablamın bilinçli olarak bunu yaptığını düşünmemiştim. Belki de o anın keyfini çıkarırken, parmakları da kendi halinde kadrajda görünmüştü.

Bu düşünceyle, ablama sitem ettim içimden. "Tamam abla, en kadın sensin," dedim kendi kendime. "Ama lütfen, bir dahaki sefere parmaklarını poz verircesine kadraja sokma. Anın güzelliğini bozma."

Belki de ablamın o fotoğrafları çekme şekli, kendi kadınlığını ifade etmesinin bir yoluydı. Belki de o ojeli parmaklar, hayatın küçük zevklerini ve güzelliklerini fark etmemizi ve takdir etmemizi hatırlatıyordu. Kim bilir?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri