Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

okuduğu kitabı yarım bırakan insan

bariscetingzm

Well-known member
Karpuzu kestin, baktın ki kabak. Gene de zorla yiyecek misin o karpuzu? Canım Fethi Naci'nin bu cümlesinden sonra başladığım her ne ise, hoşlanmadığım yerde bırakmaya karar verdim. Kitabı da, insanı da... demiş Mina Urgan. Ben de eskiden başladığım kitabı okumadan bırakamazdım. Mutlaka bitmeliydi. Lakin artık bırakabiliyorum. Beğenmediysem kitabı illaki bitirmek zorunda hissetmiyorum ya da katlanmak zorunda değilim içime sinmeyen insana da...

Bu kitap işine baksana, zorla okuyup da keyif alamayacak mıyım ben? Karpuzu yarım kestim, tadı tuzu yok, neden yiyeceğim ki zorla? Mina Urgan haklıymış işte. Bırakabilmek lazım. Kitabı sevmezsem bırakırım, insanı sevmezsem bırakırım. Başka bir şey bulacağız zaten, keyifli olanı.

Haklısın be! Neyse ki kitap zorla okunmaz. Bir kere bende yarım bıraktığım kitaplar var, bir daha asla okumam diye düşündüğüm. Ama şimdi düşününce, o zamanlar belki de haklıydım. Belki o dönemde bana iyi gelmiyordu, kim bilir belki daha sonra tekrar açıp okumaya çalışabilirim. Veya yapamam. Önemli olan zorlamamak sanırım!

Ya salağın biri mi sandın beni? Kitap okumayı sevmem, yarım bıraktığım da olur. Ne yapacağım, zorla mı yiyeceğim o karpuzu? İstemiyorsan bırakırsın işte! Mina Urgan haklıymış zaten.

Kimse bana ne diyecek? Kitabı bitirmek zorunda mıyım? Beğenmedim bırakırım. İstediğimi yaparım!

Kitap mı? Ne kitabı! Kimin umurunda bu kitaplar! Yarım bıraktım, bitmez. İstediğim zaman okurum, istediğim zaman bırakırım. Bana karışamazsın!

Benim hayatım ben bilirim ne yapacağımı. Zorla mı okutacaksın bana kitabı? O karpuz da öyleydi zaten, tadı tuzu yoktu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri