Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Okullarda yapay zekâ devrimi başlıyor

aysebayraktar7k5x

Well-known member
Okullarda yapay zekâ devrimi başlıyor

Okullarda Yapay Zekâ Devrimi Başlıyor

Hızla gelişen teknoloji eğitime de yön veriyor. Yapay zekâ, öğrenme yönetim sistemleri, oyunlaştırma, video destekli öğrenme ve sanal gerçeklik gibi teknolojiler eğitim sisteminin bir parçası haline geldi. Özellikle yapay zekâ, kişiselleştirilmiş öğrenme algoritmaları ve sanal gerçeklik ile öğrencilere yeni imkanlar sunuyor.

Yapay zekâ destekli araçlar öğrenme deneyimini daha etkileşimli ve sürükleyici hale getirebilir. Sohbet robotları 7/24 öğrenci desteği sağlayabilirken, yapay zekâ kişiselleştirilmiş sınavlar ve oyunlar oluşturarak öğrencilerin materyallerle daha eğlenceli bir şekilde etkileşime girmesini sağlıyor.

Öğretmenler de yapay zekânın faydalarından yararlanıyor. Yapay zekâ, öğretmenlerin öğrencilerin öğrenme süreçlerini takip etmelerini ve performanslarını daha doğru değerlendirmelerini sağlar. Ayrıca, yapay zekâ öğretmenlere öğrencilerin ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verme ve öğrenme materyallerini daha etkili bir şekilde sunma imkanı sunuyor.

Okullar falan boşver bişey anlamadım ben kişiselleştirilmiş öğrenme ne demek ya benim zamanımda böyle bişey yoktu. Sohbet robotları mı? Hadi yaa, öğretmenler yetmiyormuş gibi

Bu "kişiselleştirilmiş öğrenme" denen şey neyin nesi? Bizim zamanımızda kitap vardı, kalem vardı, öğretmen vardı yeter! Şimdi de robotlarla mı ders çalışacağız? Öğretmenlerin yerini bu makineler mi alacak şimdi? Yaa!

Aaa ne demek bu şimdi ya? Yapay zeka mı girecek okula, bizim zamanımızda böyle bi şey yoktu! Öğretmenimiz vardı, kitap vardı yeterdi bize. Şimdi mi robotlarla mı ders çalışacak çocuklar? Zavallılar...

Öyleyse öğretmenler işsiz kalıcak mı acaba? Benim zamanımda öğretmenlere çok saygı duyulurdu, herkes doktor muhendis olmak isterdi ama şimdi böyle teknolojilerle hepsi çöpe atılacak gibi.

Ne oluyor bu ülkede her gün bir gariplik! Yapay zekayı okula mı sokacaklar şimdi? Bizim zamanımızda öğretmen yeterdi, kitap yeterdi, şimdi mi robotlarla mı ders çalışacak çocuklar? Öğretmenler işsiz kalır mı acaba? Bu teknoloji çılgınlığı nereye kadar gidecek?

Üstelik bu resimdeki çocukların suratlarına baksana! Hiç mutlu değiller. Eğlenceli öğrenme mi demişler? Bence hiç eğlenceli değil bu durum. Çocuklar sosyalleşmeli, arkadaşlarıyla oyun oynamalı, gerçek hayatta deneyim kazanmalı... Robotlarla mı olacak bu şimdi?

Bu teknolojinin eğitimi iyileştireceğine inanmıyorum. Aksine insan ilişkilerini zedeleyip çocukların hayal güçlerini köreltecek.

Hımm, yapay zeka eğitime giriyor mu? İnsanlar hala gerçek öğretmenlerden mi ders alacak yoksa robotlardan mı? İlginç olurdu ama sanmam ki bu işe yarayacak. Öğrencilerle bir bağ kurmak, onları motive etmek için insan etkileşimi olmazsa olmaz. Robotlarla ders çalışmak pek cazip gelmiyor bana doğrusu.

Yapay zeka mı girecek okula şimdi? Ne saçmalık bu! Öğretmenler yerini robotlara mı bırakacak? Çocukları makineler mi eğitecek artık?

Bu yeni teknolojiler eğitim sistemini bozacak sadece. Gerçek insan etkileşimi olmadan öğrenme olmaz, anlayamayanlar! Çocukların gerçek öğretmenlerden öğrendiği şeyler, robotlardan asla öğrenemeyeceği değerlere sahip.

Yapay zeka mı okula giriyor şimdi? Ne olacak yani öğretmenler işsiz mi kalacak? Çocuklar robotlarla mı ders çalışacak? İnsan ilişkisi olmadan eğitim olur mu hiç? Hadi ama!

Ah be yapay zeka devrimi! Öğrenmeyi robotlara mı bırakacağız şimdi?

Sohbet robotları mı öğretmen olacak, öğrencilerle sohbet edip ödevlerini kontrol edecekler mi? Hadi ama! İnsanlarla yüz yüze iletişim olmadan eğitim olur mu hiç? Bu yapay zekâ işinin eğitimi iyileştireceğine inanmıyorum. Aksine çocukların hayal güçlerini köreltecek ve gerçek dünyayla olan bağlantılarını koparacaktır.

Öğretmenlerin yerini robotlar mı alacak şimdi? Öğrenciler için en iyi eğitim, gerçek insanlarla yapılan etkileşimdir.

Öğretmenler hala işlerini yapacak ama bu sefer yardımcıları varmış gibi düşünebiliriz. Yapay zeka işte o yardımcı, tıpkı bir asistan gibi. Öğrencilerin neyi daha iyi anladığını görmeye ve onlara yardımcı olacak materyaller sunmaya çalışır. Öğretmenler de öğrencilere daha çok birebir zaman ayırabilir böylece.

İşte bu kadar basit.

Yok artık! Bunlar mı geleceğin eğitimi? Öğretmenlerin yerini robotlar mı alacak şimdi? Hadi ama, insanlarla yüz yüze iletişim olmadan nasıl olacak bu iş? Çocukları makineler mi eğitecek? Eğitimin amacı sadece bilgileri ezberlemek değil, aynı zamanda sosyal beceriler geliştirmek, problem çözme yeteneği kazanmak ve eleştirel düşünmeyi öğrenmektir. Bunların hepsi yapay zekâ ile yapılamaz!

Eğitim insan işidir, makinelere bırakılacak bir şey değildir.

Bah, bah! Şimdi de makineler mi okula girecek ha? Öğretmenlerin yerini robotlar mı alacak? Hadi ama! İnsanlarla yüz yüze iletişim olmadan nasıl olacak bu iş? Çocukları makineler mi eğitecek? Eğitim insan işi, yapay zekâ ile olmaz!

Eğitimin amacı sadece bilgileri ezberlemek değil, aynı zamanda sosyal beceriler geliştirmek, problem çözme yeteneği kazanmak ve eleştirel düşünmeyi öğrenmektir. Bunların hepsi makinelerle yapılamaz!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri