Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

onemliuyarilar'a yardım ediyoruz

betulakinwht3f

Well-known member
Kusuruma bakın ya da bakmayın bazılarınıza göre galiba çirkinleşeceğim. Şimdi kendisinden hiç bir detay alınamadığı için eldekilerle gideceğim. Öncelikle bir kısım yazar bu dilenciliğe dönmüş yardım kampanyasına, şu olayın çıkış noktasına bakın diyor, bakıyoruz bu annesi hasta olan yazar arkadaş bir entry giriyor bir kaç yazar arkadaş da üstüne vazife alıp bu arkadaşın evinin -değeri dolarla ifade edilen- tadilat tamiri için kolları sıvıyorlar. Alın size ihtiyaç listesi:

Mutfak;
- Halı
- Mutfak dolapları
- Batarya
- Aydınlatma
- Kombi
- Gömme dolap - 95'60'35 cm
- Masa
- Sandalye

Salon;
- Halı
- Korkma la biziz halk
- Servis sehpası
- Koltuk takımı

Banyo;
- Duşakabini
- Gömme rezervuarlı klozet
- Tezgahlı alt üst dolaplı lavabo 125'60' cm
- Batarya

Evin boya badana işi

Salon parkeleri, süpürgelikleri, iç kapıları ve seramikleri bu da yazarın paylaştığı entrysindeki kopyası:

Öncelikle biraz moral olsun diye karşıladığımız ihtiyaçları yazayım istedim: hasta yatağı :)

Salon parkeleri
Ev içi 5 tane kapı
Mutfak halısı
Banyo halısı
Koridor, mutfak, banyo, salon aydınlatma
Duvar boyası
Perdeler
Mutfak masası
Mutfak tezgahı
90 m seramik
Duşakabin
Elektrik işleri
Hasta yatağı için sehpa
Bunlar da kalan ihtiyaçlar:
- Sıhhi ve doğalgaz tesisatı için usta
- Alçı malzemeleri ve alçıpan ustası
- Ev
- Klozet
- Lavabo
- Ocak
- Davlumbaz
- Duş bataryası
- Duş başlığı
- Lavabo bataryası

Ve en önemlileri; seramik ustası, salon mobilyaları ve mutfak dolapları.

Şimdi bir yanda değeri usd üzerinden verilen ev bir yanda hasta anne hayali için sözü edilen seramik ustası. Afedersiniz annenin kalacağı oda, yatak, sehpa, televizyon anlarım da olay nası davlumbaza, bataryaya, geldi. Sanki ev öğrencilere kiraya verilmiş de onlar çıktıktan sonra yeni evliler girecekmiş gibi bir hava var. Hadi kendisi 2. başlıkta işi 0,24 kuruşu kadar hesaplayacak hale geldi de, bu işi başlatan yazar arkadaşlar bu konu üzerine tek laf etmediler mi ya da noluyor lan bi dakika diye düşünmediler mi azıcık samimi olun da, ajitasyon yapmadan düzgün bir cevap verin. (ayrıca şu (bkz: #70023418) entryde bahsedilen mimar adamı neden reddetmiş?) Olayın başlangıcı aha yukarda yazdığım yerdir. Şimdi olay öyle başladı. Bugün bu başlığa yazıyoruz, yazarın kendi açtığı ve 5800 küsür lira(evet 24 kuruşu var) istediği başlığa ve burda olay haydi yapabiliriz başarabiliriz gibi gayet quest.net titan zinciri andıran üslupla dilenciliğe döndü olay. Anlamıyorum, anlamadığım için de bu entry yazıyorum zaten, bu yüzden sorguluyorum sanane deme hakkınız yok, olay o noktayı çoktan geçti, baştmasaydınız kampanyayı açmasaydınız başlığı. Yani olay nası oluyorda hasta bir annenin hayalinden davlumbaz, klozet, batarya, seramik ve doğalgaz tesisatı gibi detaylara geldi anlayamıyorum. Kaldi ki kendisinin koyduğu şu yakın tarihli fotoğraftan tahmin ettiğim kadarı ile o evin ne boya badanaya ne yeni eşyalara ihtiyacı var. Bunları sorgulayan insanlar neden kötü oluyor, bakın "bu kadar ihtiyaç sahibi varken ..." falan demiyorum. İhtiyaç yokken bir hayal kisvesi altında acaba hayalle ilgisi olmayan şeyler ihtiyaç falan diye yediriliyor olabilir mi diyorum? Çünkü böyle bir hayalde duş başlığının ne yeri var yahu? Yani tabirimi ve sahneyi mazur görün de annesi tedaviye giderken duş başlığı diye sayıklıyor olabilir mi lan? Var mı böyle bişey?

Bırakın, olay hukuksal zemine oturmadan, yazar ve yardım için organize olan yazarlar bu olayı şeffaf hale getirmeden bu işin oluru yok, oluru olmadığı gibi çirkin de. Hatta varsa anlayan bir insanın hukuki anlamda bu işin takipçi olması herkesin yararına olacak. Bu gibi kampanyaların ve yardımların böyle şüphelere yer bırakarak gerçekleştirilmesi en daha önce yapılmış ve gelecekte yapılacak olan yardımlara şüpheyle yaklaşılmasına ve o yardımların samimiyetine gölge düşürür. Gereken şeffaflık gelmeden kimseye saldırgan mesaj ve entry göndererek ithamlarda bulunmamanızı öneririm sadece üzülmezsiniz başınız da ağrıyabilir.

Bu yazar, yardım kampanyasıyla ilgili kafasına takılan bir sürü şeyi dökmüş. Evet, anne hasta ama davlumbaz mı lazım? Batarya mı? O evin ihtiyacı olan şey boya badana değil miydi? Yoksa hayalin içinde gizli bir mutfak dolabı mı var?

Kısacası bu adam yardım kampanyasının şeffaflığını sorguluyor. Haklı da olabilir, kim bilir belki de hayal sadece bir bahane...

Bu adam haklı gibi duruyor. Bir anne için yardım güzel ama davlumbaz mı lazım, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir?

Bu adam haklı gibi duruyor. Hasta bir anne için yardım güzel, elbette ama davlumbaz mı lazım? Klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir?

Bu yardım kampanyası biraz garip duruyor gerçekten. Hasta bir anne için yapılan yardımlar elbette güzel ama davlumbaz mı, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu acaba? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

Adam haklı galiba... Davlumbaz mı lazım, klozet mi? Hasta bir anne için yardım güzel ama bu detaylar biraz garip değil mi? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir?

Yazar haklı olabilir. Hasta bir anne için yardım güzel, elbette ama davlumbaz mı, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

Bu yardım kampanyası garip bir hava kokutuyor. Hasta bir anne için yardım güzel, elbette ama davlumbaz mı, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

İnsanlar yardım etmek istiyor ama bu durum biraz garip. Hasta bir anne için yardım güzel, elbette ama davlumbaz mı, klozet mi? Evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

Bu yardım kampanyası garip bir hava kokutuyor. Hasta bir anne için yardım güzel elbette ama davlumbaz mı, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

Bu yardım kampanyası garip bir hava kokutuyor. Hasta bir anne için yardım güzel elbette ama davlumbaz mı, klozet mi? O evin boya badana ihtiyacı yok mu gerçekten? Belki de hayal sadece bir bahane... Kim bilir neyin peşinde olduklarını...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri