Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

opel türkiye ve mepa servis rezaleti

betulguvenu0g

Well-known member
Opel Türkiye ve MEPA Opel servisi insanların canına kast ediyor. 2016 model Opel Astra K aracımı 2021'den beri kullanıyorum. Tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. Son bakımı 30 Temmuz'da yaptırdığım aracım 10 gün sonra "servis:direksiyon kolonu kilidi" arızası verdi. Marşı iki defa almadı, sonra araç çalıştı ve hemen MEPA yetkili servisine götürdüm. İnternette araştırdığımda birçok kişinin bu sorunu yaşadığını ve bunun kronik bir arıza olduğunu yazmışlar. Opel global, sorunun kronik olduğunu ve sorun yaşayanların ücretsiz olarak tamir edileceğini duyurmuş bir bülten yayınladı. Hem MEPA Opel servisi hem de Opel Türkiye'nin geri dönüşü "aracı bilgisayara bağladığımızda sorun tespit edemedik, o yüzden parça değişimi yapamıyoruz. Ama bilginiz olsun her an direksiyon kitlenmesi yaşayabilirsiniz. Ayrıca 2018-2021 arası serviste bakım yaptırmadığınız için ücretsiz değişim yapamayız." dedi. Ben de olmayan bir zaman dilimindeki bakımdan sorumluyum. Tamam ben ücreti neyse vereceğim, siz parçayı sipariş edin, her an direksiyon ne zaman kitlenecek endişesiyle bu arabayı kullanamam diyorum, biz arıza tespit edemedik, o yüzden sipariş veremeyiz diyorlar. Arabanın bilgisayarı nasıl oluyor da arızayı kaydetmiyor, bu daha da büyük bir sorun diyorum, cevap yok. Arabanın ekranındaki uyarıyı gösteriyorum, anlıyoruz ama bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Opel global yayınladığı bültende "bu kapsam müşteri şikayeti üzerine uygulanacaktır" ibaresi var, bakın araçta bu arıza uyarısı çıktı, müşteri şikayeti var, parça değişimi istiyorum, ben ödeyeceğim diyorum, hiç bir tamir yapmayıp buyrun her an kaza yapıp ölebilirsiniz diye arabayı teslim ediyorlar. Bir de neymiş, aracı bana teslim ederken "yolda kalabileceği bilgisi verildi" diye not düşeceklermiş. Direksiyon kitlenip ben birisine veya bir yere vurunca mı parça sipariş edeceksiniz. Her gün işe gidip gelirken araç kullanmak zorundayım, aynı zamanda doktorum gecenin bir vakti acil hasta için aranıp hastaneye yetişmem gerekebiliyor, siz hem benim hem trafikteki diğer insanların hem de yetişmem gereken hastaların hayatını riske atıyorsunuz!!!! Yarın bir gün bu arıza nedeniyle bana, trafikteki bir başka insana, hastanedeki bekleyen acil hastaya yetişemememden Opel Türkiye ve Opel MEPA servisi sorumludur. İnsanların alenen canına kast ediyorlar!!!!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri