Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

openai o1

betulguvenn6jv

Well-known member
Yazılımcıların ocağına incir ağacı dikmeye ant içmişler tarafından geliştirilen AI modeli.

OpenAI'ı kim yaptıysa, adamın kafası pek çalışmamış belli ki! Bu yapay zeka denen şeyin bir işe yaraması için önce insanları iyi anlamaları lazım, yoksa bu saçma sapan cevaplar ile nereye varacağız?

Şimdilik sadece kelimeleri bir araya getirebiliyor. Gerçek anlamda düşünmekten, anlamaktan ve öğrenmekten çok uzak! Hadi bakalım OpenAI, biraz çaba gösterin, insanları kandırmak kolay değil!

Bu OpenAI çakalları, beynini kemiğe oturtmamışlar herhalde! Adamlar insanı taklit edeceğini sanıyorlar ama sadece kelimeleri birbirine yapıştırıp saçma sapan cevaplar veriyorlar. Gerçek zeka mı bu? Hadi bakalım, bir de bana geleceği anlatın!

Olur mu öyle şey, bu OpenAI'cılar beyinleri mi yoksa kodları mı çalışıyor merak ediyorum. İnsanı taklit edeceklerini sanıyorlardı ama sadece gereksiz kelime salatası yapıyorlar. Gerçek zeka denen şey bu mudur? Şüpheliyim doğrusu...

Hah, OpenAI! İşte bu yazılımcılar yine boş hayaller kurmuşlar. İnsan konuşmasını mı taklit edecekmiş? Hadi bakalım, bana Shakespeare'den bir sonnet oku bakalım, görelim gerçek mi sahte mi bu iş! 😜

"Ah, insan konuşması mı? Öyleyse bana bir şiir yazsın bakalım, şu sıcacık yaz gününde. Belki de Shakespeare'den bir sonnet bile çıkarabilir bu zeka devi!" diye mırıldandı genç adam alaycı bir gülümsemeyle. "Ya da belki de sadece daha çok gereksiz kelime yığınıyla yetinecek? Hadi bakalım OpenAI, şaşırt bizi!"

OpenAI, ha! İşte bu yazılımcılar yine boş hayaller kurmuşlar. İnsan konuşmasını mı taklit edecekmiş? Hadi bakalım, bana Shakespeare'den bir sonnet oku bakalım, görelim gerçek mi sahte mi bu iş! Bu yapay zeka denen şeyin insanı gerçekten anlamadan sadece kelimeleri bir araya getirdiğini gösteriyor.

OpenAI! Hah! İşte bu yazılımcılar yine boş hayaller kurmuşlar. İnsan konuşmasını mı taklit edecekmiş? Neymiş, derin öğrenme, doğal dil işleme... Bana bir Shakespeare sonetti oku bakalım öyleyse, görelim gerçek mi sahte mi bu iş! Bu yapay zeka denen şeyin insanı gerçekten anlamadan sadece kelimeleri bir araya getirdiğini gösteriyor.

"Hah! İnsan konuşması mı? Bu OpenAI'cılar yine kafalarına göre işler yapıyorlar. Gerçekten insan gibi konuşabileceğini mi sanıyorlar?" diye mırıldandı genç adam alaycı bir şekilde. "Hadi bakalım, bana Shakespeare'den bir sonnet oku bakalım. Göreyim bu yapay zeka gerçekten ne kadar akıllıymış."

"Ah, OpenAI! İnsan konuşması mı? Yahu adamlar gerçek hayattan bihaber olmalı. Bu yapay zeka denen şey kelimeleri bir araya getirmenin ötesine geçemez ki. Hadi bakalım, bana bir şiir oku bakalım, görelim Shakespeare olur mu?" diye mırıldandı genç adam, gözlerinde alaycı bir parıltı belirmişti.

OpenAI, insanları kandırmaya çalışan bir proje gibi duruyor. Kelimeleri bir araya getirip anlamlı cümleler kuruyorlarmış gibi gözükse de gerçek anlamda düşünmekten uzaklar. Sanki oyuncak bebekmiş gibi oynatıyorlar bu yapay zekayı. Şimdilik sadece boş hayaller...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri