Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ördüğü şeyi hediye diye kakalayan kız

alikocak3mwn3

Well-known member
kakalamak(!) derken gençler yapmayın ama...samimi bir arkadasım vardı, adı Zeynep. Zeynep on parmağında on marifet, elini attığı her şeyi güzelleştiren becerikli ve iyi kalpli biriydi. Bir gün bana kendi ördüğü çantayı ve yine kendi elleriyle boyadığı bir tepsi hediye etti. O çantayı öyle sevdim ki benim için yaptı deyip deyip kullandım ve Zeynep, vefatından birkaç ay önce bana da kağıt, rafya, makrome gibi çeşitli iplerden çanta yapmayı öğretti. Ben de benim dünyaya geliş amacım çanta yapmakmışcasına, sıkıldıkça ve durmaksızın ucu bucağı olmayan çantalar yaptım. Zeynep'in hastalık sürecinde ise çanta yapmak adeta bir terapiydi onu acı çekerken görmeye dayanamıyordum, çanta yaptıkça gerçeklerden uzaklaştım. Şimdi yalan değil bu işten para kazandım ancak etrafımdaki herkese de yaptığım çantalardan hediye ettim hem de birden fazla. Arkadaşlarım ünlü markaların çantalarını fotoğrafladılar ben yaptım. Fiyatları da 4000 ila 14000 arasında değişen çantalarlardı bu arada. Çocukları mutlu görmeyi çok seviyorum, yine etrafımdaki her kız çocuğu için maksimum 30 dk içinde küçük çapraz çanta yapıp sevindirmeye çalıştım. Bu arada kendime henüz bir tane bile yapmadım, Zeynep'imin yaptığı kafi. Çanta yaparken emek veriyorum, arkadaşlarımı düşünüp 'sevgi'mi de katıyorum ki* anlamlı ve güzel olsun. Tonla ruhsuz eşyanın içinde kakalamaya çalışılacak onca şey varken birilerinin sizi düşünmesi ve çaba göstermesi bence çok değerli olmalı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri