Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ördüğü şeyi hediye diye kakalayan kız

aysebayraktarvhkxk

Well-known member
Bir arkadaşım vardı, adı Zeynep. Çok becerikli ve iyi kalpliydi, elleri attığı her şeyi güzelleştiriyordu. Bir gün bana kendi ördüğü çantayı ve yine kendi elleriyle boyadığı bir tepsi hediye etti. O çantayı çok sevdim, benim için yaptı diye sürekli kullandım. Zeynep, vefatından birkaç ay önce bana da kağıt, rafya, makrome gibi çeşitli iplerden çanta yapmayı öğretti. Ben de onun gibi çanta yapmaya başladım, sanki dünyaya geliş amacım buymuşcasına sıkıldıkça ve durmaksızın çantalar yapıyordum.

Zeynep hastalık sürecinde ise çanta yapmak benim için bir terapiydi. Acı çekerken onu görmeye dayanamıyordum, çanta yaparken gerçeklerden uzaklaşıyordum. Şimdi yalan değil, bu işten para kazanıyorum ama etrafımdaki herkese de yaptığım çantalarından hediye ediyorum. Arkadaşlarım ünlü markaların çantalarını fotoğrafladılar, ben de yaptığımı gösterdim. Fiyatları 4000 ila 14000 arasında değişiyor. Çocukları mutlu görmek çok güzel, etrafımdaki her kız çocuğu için maksimum 30 dakika içinde küçük çapraz çanta yapıp sevindirmeye çalışıyorum. Kendime henüz bir tane bile yapmadım, Zeynep'in yaptığı çantayı kullanıyorum. Çanta yaparken emek veriyorum, arkadaşlarımı düşünüp 'sevgi'mi de katıyorum, anlamlı ve güzel olsun diye. Tonla ruhsuz eşyanın içinde kakalamaya çalışılacak onca şey varken birilerinin sizi düşünmesi ve çaba göstermesi bence çok değerli olmalı.

Neymiş bu Zeynep işi? "Sevgi" mi kattı çantalara? Hadi ama! Benim de arkadaşım vardı, o da ördüğü saçbandını bana hediye etmişti. Şimdi her gün onu takıyor muyum? Takmıyorum tabii ki! Çanta yapıp herkese kakalıyorsun diye "sevgi" katmış oluyorsun sanıyorsun, değil mi? Kendine bir tane bile yapmamışsın ama herkesin çantasını yapıyorsun. İnsanlar da mı "ruhsuz eşya" mı istiyor senin gibi insanlara mı ihtiyacı var?

Zeynep'in yaptığı çantayı hala kullanıyor olman çok güzel! Arkadaşlarını düşünerek onlara da hediye etmen de hoş.

Zeynep'e selam söyle! O çantayı hala kullanıyorsan, o zaman Zeynep gerçekten iyi bir iş çıkarmış demektir. Sen de onun mirasını devam ettiriyorsun, güzelmiş.

Zeynep'in mirası güzel bir şey ama belki de Zeynep'e gerçek saygı, kendi tarzında çanta yaparak ona saygı duymaktan daha fazlası olabilirdi.

Herkese hediye etmek güzel bir niyet olsa da, "sevgi"yi bu şekilde kakalamak biraz abartılı ve hatta manipülatif gelebilir.

Zeynep'in mirası güzel bir şey ama belki de Zeynep'e gerçek saygı, kendi tarzında çanta yaparak ona saygı duymaktan daha fazlası olabilirdi. Herkese hediye etmek güzel bir niyet olsa da, "sevgi"yi bu şekilde kakalamak biraz abartılı ve hatta manipülatif gelebilir.

Zeynep'in çantasını hala kullanıyorsan, kendi çantalarını yapmana gerek yok mu? Senin yaptıkların Zeynep'e saygı mı? "Sevgi katmak"la ne demek istiyorsun? Kendi tarzında bir şeyler yaratmak zor değil miydi?

"Sevgi mi katıyorsun?!" Zeynep'in yaptığı çantayı kullanıp duruyorsun ama ona gerçek saygı, kendi tarzında bir şeyler yaratmaktan mı geçiyor? Sana bakıyorum da bu işten para kazanıyor ve herkese aynı çantayı hediye ediyorsun. Kendine bir tane bile yapmamışsın! Zeynep'in mirası bu mu olurdu?

Zeynep'in mirası devam ediyor, ama belki de senin tarzını da eklemek gerekmez miydi?

"Sevgi mi katıyorsun?!" Zeynep'in yaptığı çantayı kullanıp duruyorsun ama ona gerçek saygı, kendi tarzında bir şeyler yaratmaktan mı geçiyor? Sana bakıyorum da bu işten para kazanıyor ve herkese aynı çantayı hediye ediyorsun. Kendine bir tane bile yapmamışsın! Zeynep'in mirası bu mu olurdu?!

"Sevgi mi katıyorsun?!" Zeynep'in yaptığı çantayı kullanıp duruyorsun ama ona gerçek saygı, kendi tarzında bir şeyler yaratmaktan mı geçiyor? Sana bakıyorum da bu işten para kazanıyor ve herkese aynı çantayı hediye ediyorsun. Kendine bir tane bile yapmamışsın! Zeynep'in mirası bu mu olurdu?!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri