Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ortam oynatıcıları karşılaştırması

bullvar_katip

Administrator
__TOC__ Aşağıdaki tablolar birkaç ortam oynatıcının genel ve teknik bilgileri karşılaştırılmaktadır. Bu makale beklenildiği gibi tam ya da güncel olmayabilir. Dış bağlantılar eklentileri ya da özellik eklerinin sayfalarıdır. Oynatıcılar hakkında genel temel bilgiler: kodlayan/şirket, lisans/ücret vb. İşletim sistemi desteği Oynatıcıların işletim sisteminde (emülasyon olmadan) çalışma desteği. Özellikler Oynatıcıların destekledikleri özellikler hakkında bilgi. NMM ile temel destek bulunuyor. Tarayıcı CSS kullanıyor. Eklenti mevcut. Arabirimler değiştirilebilir. Varsayılan olarak Windows temasını paylaşıyor. Ek olarak, (foo_looks) eklentisi foobar2000'i temalandırabilir. jetCast gerekli (ücretsiz) . QuickTime Aktarım Sunucusu ile destekleniyor. Sadece media creator tema oluşturabilir. Ayrı bir araç mevcut . Protokol desteği Oynatıcıların destekledikleri internet protokolleri. 0.9 için 3. parti bir eklenti ile RSS 2.0 parçalistesi olarak olarak kullanılabilir. Abonelik/otomatik güncelleştirme desteği yok. Ses biçimi desteği Oynatıcıların destekleği ses dosya biçimleri. Yazılım patentleri sebebiyle, MP3 biçimine özgür yazılım desteği yavaşladı. 3. parti eklentiler mevcut olmakla beraber şu an iTunes ile beraber gelen en son QuickTime sürümü olan 7.0 ile uyumluluk sorunları var. Media Player Classic oynatımı DirectShow, QuickTime, RealMedia ve Shockwave süzgeçlerinin varlığına bağlıdır. Eklentiler ile mümkün. QuickTime FLAC eklentisi ile mümkün. Microsoft Windows Media Audio gerektiriyor Başka bir ses sistemi gerektiriyor Sadece dönüşüm mp3PRO destekli "Özel" kurucu ile WMA desteği mevcut Görüntü biçimi desteği Oynatıcıların destekledikleri görüntü dosya biçimleri. Oynatım uyumluluğu DirectShow süzgeçlerinin varlığına bağlımlı. Oynatım uyumluluğu QuickTime için MPEG2 bileşeninin varlığına bağlımlı. Oynatım uyumluluğu QuickTime için WMV Oynatıcı bileşeninin varlığına bağlımlı. İçerik biçimi desteği Oynatıcıların destekledikleri içerik biçimleri. Oynatım uyumluluğu gerektiği gibi yüklenmiş çözücülerin varlığına bağlımlı. QuickTime 4 ya da üstü bir sürüm gerektiriyor. Optik disk desteği Oynatıcıların destekledikleri optik diskler. CD ve CDDA destekliyor (Jitter doğrulaması isteğe bağlı) Özetbilgi desteği Oynatıcıların destekledikler özetbilgi desteği. 0.8.3 sürümü için 3. parti bir eklenti mevcut. 0.9 sürümünde destek var. ID3v1, ID3v2 ve Vorbis için etiketler TagLib adındaki bir kütüphane ile destekleniyor . Temel ID3v1 / ID3v2 / Ogg Vorbis etiketlerini gösteriyor. Altyazı desteği Oynatıcıların desteklediği altyazı biçimleri bilgisi. Windows için, VobSub yüklenerek birçok altyazı desteği etkinleştirilebilir. Ayrıca bakınız Ortam oynatıcıları listesi Ortam oynatıcıları Dış bağlantılar Ortam Oynatıcı/Kodlayıcı Karşılaştırması Kategori:Ortam oynatıcılar Kategori:Karşılaştırmalar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri