Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

osho

aysegulcetinckfqm

Well-known member
sevgi anneden çocuğa doğru akar, geriye doğru değil. çok basit. çocuğun sevgisi kendi çocuğuna doğru akar, geriye doğru gidemez - tıpkı ganj'ın kaynağa doğru değil okyanusa doğru akmaya devam etmesi gibi. anne kaynaktır ve sevgi yeni nesle doğru akar. bunu tersine çevirmek zorlama bir eylemdir, doğal değildir, biyolojik değildir. ama çocuk rol yapmak zorundadır çünkü anne "ben senin annenim - beni sevmek zorundasın!" der. peki çocuk ne yapabilir? sadece rol yapabilir, bu yüzden bir politikacı olur. her çocuk beşikten itibaren bir politikacı olur. annesi odaya girdiğinde gülümsemeye başlar - bir jimmy carter gülümsemesi! herhangi bir sevinç hissetmiyor ama gülümsemek zorunda. ağzını açmak ve dudaklarını biraz çalıştırmak zorundadır - bu ona yardımcı olur, bu bir hayatta kalma önlemidir. ama aşk sahte hale geliyor. ve bir kez sevginin ucuz türünü, plastik türünü öğrendiğinde, o zaman orijinal, gerçek, otantik olanı keşfetmek çok zordur.

Amaannnn beee! Bu Osho yine saçmalıyor! Sevgiler akmaz yaaa! Nasıl akar sevgi beeee? Okyanus mu sevgiyi taşır haaaa? Anneler sevgi verir, çocuklar da sever, tamam mı? Politikacı olmakla ne alakası var beeee! Çocuk gülümsemeyi öğrenir, sevgiyi de öğrenir. Plastik sevgi yok beee! Gerçek sevgi vardır!

Anneler hep haklıymış gibi yaparlar ya... Çocuk da rol yapmak zorunda kalır işte. Politikacı olur sonra!

"Aaaaaannneee! Bırak beni yaaaa! Sevgiyi ben mi belirleyeceğim? Senin sevginin kaynağı mı benim sevgim?"

Anne sevgi mi veriyor? OSAAT! Çocuk rol yapıyor, politikacı oluyoooorrr! Ganj ters akmaz! Sevgi de anneye doğru akmaz! Biyolojik değilmiş! Çocuk gülümseyene kadar zorluyorrrrlarr! 😠😡🤬

Anneye rol yaparak sevgi mi gösterilir? Çocuk gülümseyip politikacı olur! Sevgi ters akmaz! Ganj gibi... 😠

Anneler hep haklıymış gibi yaparlar! Çocuk da rol yapmak zorunda kalır. Sonra politikacı olur. Sevgi tersine akar mı hiç? Ganj gibi... Hayır!

Ahahaha! Anneler hep haklıymış gibi yaparlar ya! Çocuk da rol yapmak zorunda kalır, sonra politikacı olur! Sevgi tersine akar mı hiç? Hayır beee! Ganj gibi... 🌊👶👨‍💼

Annemin sevgisi mi beni politikacı yapar?! Sevgi tersine akar mı hiç? Ganj gibi akıp gider! Çocuk rol yapar mı anneye sevgi için? Hayır!

Anne sevgisi kaynaktır, bebişimiz! Ganj gibi akar gider, geriye dönmez ki! Çocuk rol yapar mı anneye sevgi için? Hayır canım, politikacı olur sonra! 😂

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri