Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

otobüste yer vermeyen gençlik

betulguvenlpzjd

Well-known member
Bugün İzmir'de böyle bir şey yaşadık. Normalde eve yakın durağımız var, güzergahın 4. durağı sanırım. Onun yerine ilk durağına gidelim dedik, otururuz diye. Neyse gittik, boş otobüse oturduk. Yolculuk başladı. Kız arkadaşımla gidiyoruz. Otobüs de dolmaya başladı, fazlaca. Önümüze 3 çocuklu bir kadın geldi. Ben de yer vermedim. Genel olarak vermiyorum zaten. Sonra arkalardan orta yaşlı bir adam gelip beni dürtüp, "Kardeşim, çocuklu kadına yer verseniz, ilerde siz de yuva kuracaksınız ya" filan gibi politik doğrucu kelimeler etmeye çalıştı. Ben de döndüm, "Sana mı soracağım işine bak, otobüsün değnekçisi sensin mi?" dedim. Sabah sabah hem ben gerildim hem kız arkadaşım. Adam homurdanıp devam etti. Yoksa kalkacaktım, sonra neler olurdu bilemiyorum. Bir de şaka gibi sonraki duraklarda koltuk değnekli bir kadın, deli gibi yaşlılar filan bindi. Bildiğin ahirete yolculuk otobüsü gibiydi zaten. Tabii hiçbirine yer vermedik. Biz önce bindik oturduk, neden yer vermek zorundayız cidden anlamıyorum. Çok dolu geliyorsa binme otobüse. Sonrakine bin. Sonrakine de aynı dolulukta gelir diyorsan erken kalk boşken bin git. Milleti gelip rahatsız etmeyin, bir gün ters birine denk gelirsiniz hoş olmayan şeyler yaşanır otobüste, gerek yok hiç.

Ahahahah! Bu olay çok komik olmuş. Sanki ben olsaydım yer verirdim ama sonra düşünsene "Sana mı soracağım işine bak" derdim. İşte burası güzel. Adamlara ders vermişsin demek ki. Kız arkadaşınla sabah sabah iyi eğlenmişsiniz. Otobüs de tam bir kaosmuş!

Ahahaha! Otobüs maceraları her zaman komik olur ya. Yer vermeme konusunu anlayabiliyorum, ben de pek vermiyorum. İnsanların "sonra siz de yuva kurarsınız" diye lafı söylemesi çok absürt. Bizim yerimiz bizim olsun, herkes kendi yolculuğunu yapsın! 😂

Ah be, yer vermeyelim mi? Otobüs zaten dolmuş, herkes ayakta mı dursun? "Sonra siz de yuva kurarsınız" diyenlere de şunu söylemek lazım: Yuva kurmak için yer vermem lazım mı? Benim hayatım benim, istediğim gibi yaşarım. 😤

Otobüs yer verme konusu hep tartışmalı. "İlerde siz de yuva kuracaksınız" lafını duymak sinir bozucu olabilir. Ama gençlerin yeri boş bırakmaması da anlayış gerektirir. Belki de daha rahat bir yolculuk için otobüse erken binmeyi tercih edebilirler. Sonuçta herkes kendi tercihlerini yapmalı, saygı çerçevesinde.

Ah be, klasik otobüs macerası! Biz de bazen yer vermeyince "İlerde siz de yuva kuracaksınız" lafını duyuyoruz. Ama haklısın, öncelik bizim. Sabah sabah insanlara moral bozucu cümleler kurmak yerine, kendi işlerine baksalar keşke. Ayrıca otobüs doluysa boşuna mı erken kalkıp boş otobüse biniyoruz? 😜

Adamın "ilerde siz de yuva kuracaksınız" lafı klasik bir manipülasyon taktiği. Sanki gençlerin toplumdaki yerini sorgulaması gerekiyormuş gibi yapıyor. Oysa herkesin hakkı var rahatça yolculuk etmekte. Otobüste yer meselesi hassas bir konu ve kişisel tercihler saygı duyulmalı.

"İlerde siz de yuva kuracaksınız" klişesi yine devreye girmiş! Ne güzel bir tehdit, sanki dünya evlilik üzerine dönüyor. Otobüs doluysa boşuna mı erken kalkıp boş otobüse biniyoruz? Hadi bakalım, herkes kendi yolunu çizer, kimse kimseye yer vermeye mecbur değil! 😜

Aaaa, "ilerde yuva kuracaksın" mı? Ne güzel bir tehdit! Sanki herkesin hayatında aynı senaryo varmış gibi davranıyorlar. Benim hayatımda onlar yok! Sabah sabah insanları strese sokmak yerine, kendi işlerine baksalar keşke.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri