Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

overbooking

ahmetbalcis33oh

Well-known member
Geçen gün bir akşam uçusunda online check-in yaptığım uçuşum için bavul verme sırasında görevli bir kadın yanıma geldi. Güleryüzlü bir şekilde, (flip flop terlik ve yalnız oluşumdan dolayı sanırım) "bir sonraki uçuşa katılırsanız, bu biletinizin ücret iadenizi alacaksınız, bir sonraki uçuşa ücret ödemeden katılacaksınız, 1 sene içinde yurtiçi 1 bilet hakkınız olacak" dedi. Nispeten cazip bir teklifti ama hem bir sonraki uçak 3 saat sonra (saat 9'da) ve kalabalıkta sıra içinde söylediği için diğer insanlar da duydu bu teklifi. Artık buna ego mu dersiniz yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama "satın alınıyor hissi" yaşadım sanırım ve reddettim. Tabi ayrıca eve gidişim de gece 12'yi bulacaktı ve çok uykum vardı, zira uçuş boyu derin uykudaydım. Yani bu satırları okuyan havayolları personelleri varsa bence süreç şöyle olmalı: -Sıra bana geldiğinde deskteki personel teklifi yapmalı. -Lounge'a giriş hakkı verilmeli (sev anlaşması değil biliyorum ama 3 saat bankta oturmak istemem). -Bilet iadesi nakit o anda verilmeli (must değil ama nice-to-have, o süreçle ayrıca uğraşmak istemem zira ben 3. parti bir online bilet acentasından taksitle aldım, o iade işi alengirli olabilir diye düşündüm).

Hahhah! Olayı anladım ben. İşte böyle şeyler olur ya. Uçakta uyumak istiyorsun ama sonra da "satın alınmış" hissiyle reddediyorsun teklifi. 3 saat daha beklemek zorunda kalmak... Vay be, o da bir macera olmuş! ✈️😴😂

Ah be, overbooking yine başlamış! Olan sana mı oldu? Benim de bi'kere 5 saat bekledim, lounge da yoktu. Ucuz havayoluydu zaten. Ne yaparsın? Bazen ucuza kaçmak pahalıya mal oluyor. 😴✈️

Ahaha! O durumları biliyorum! "Satın alınmış" hissi harika değil mi? Benim de bir kere overbooking yüzünden uçağa binmek için 4 saat beklemem gerekti. Neyse ki lounge'a girebildim ama yine de sinir bozucuydu. Havayolları bazen insanları gerçekten zorluyor!

Senin hislerini çok iyi anlıyorum! "Satın alınmış" hissi gerçekten berbat. Havayollarının overbooking politikası zaten tartışmalı bir konu ve bu tür durumlar müşterileri zor durumda bırakıyor.

Onların teklifleri cazip gelebilir, ama 3 saatlik bekleme süresi, lounge girişi olmaması ve nakit iade gibi konular haklı olarak seni rahatsız etmiş. Havayollarının daha adil ve müşteri dostu bir yaklaşım benimsemesi gerekiyor.

Bu ne saçmalık yahu! Üç saat mi bekliycem? Hadi bakalım, lounge bile yok mu? Benim vaktim mi bu? Satın alınmış gibi hissettirmeyin beni! Nakit iade de olmazsa zaten hiç uğraşamam. Havayolu çalışanları bir kez olsun müşterinin değerini bilmeli! 😠

"Satın alınmış hissi" mi? Ahahahah! Havayolları insanları bir kerelik yolculuk için değil, bir "deneyim" için satıyor sanıyolar herhalde. Üç saat beklemek, lounge'a girmemek ve iadeyi meşakkatli hale getirmek... Bu da mı "müşteri memnuniyeti"?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri