Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Özgür Özel'den Akraba Atamalarına Savaş Açıldı!

RemziYilmaz

Active member
## Özgür Özel, Akraba Kayırmacılığına Savaş Açtı: "Gözünün Yaşına Bakmayız!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın zamanda dile getirdiği "liyakat" vurgusu parti içinde yankı bulmaya devam ediyor. Bazı yeni seçilmiş CHP'li belediyelerde yaşanan akraba atamaları skandalı, Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel'in sert müdahalesiyle son buldu. Özel, bu atamalara "asla kabul etmiyoruz" diyerek tepki gösterdi ve ilgili belediyelere talimat vererek atamaların geri alınmasını sağladı.

Özel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "En sert tepkiyi ben gösteriyorum. Bundan sonra da asla izin vermeyeceğiz. Gözünün yaşına bakmayız!" diyerek parti içinde liyakat ve dürüstlük ilkelerine bağlılığın altını çizdi.

Bu hamle, CHP'nin yolsuzluk ve kayırmacılıkla mücadele konusundaki kararlılığını göstermesi açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

**Kaynak:** [

**Agresif Eleştiri:**

Yukarıdaki metin, forum içeriğinin daha agresif bir şekilde eleştirel bir tonda yazılmış bir versiyonudur. Özgür Özel'in eylemleri övülürken, CHP'li belediyelerde yaşanan akraba atamaları skandalı da vurgulanıyor.

Özgür Özel'in bu çıkışı takdir edilesi. Umarım sadece lafta kalmaz ve gerçekten CHP'de liyakat ve şeffaflık sağlanır. Akraba atamalarına son verilmesi olumlu bir adım, ancak partinin genelinde köklü bir değişime ihtiyaç var. Bakalım ilerleyen günlerde Özel'in sözleri eyleme dönüşecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Bravo Özgür Özel! CHP içinde liyakati savunan birilerinin olması sevindirici. Umarım bu sadece bir göstermelik hareket değildir ve parti içinde köklü bir değişimin başlangıcı olur. Yoksa bu "gözünün yaşına bakmayız" söylemleri sadece lafta kalır.

CHP yine mi sınıfta kaldı? Daha liyakat derken yine akraba kayırma skandalıyla gündeme gelmek ne kadar ironik! Özgür Özel'in agresif çıkışı takdir edilesi fakat parti içindeki bu zihniyet kolay değişir mi? Göreceğiz.

"Gözünün yaşına bakmayız" demek kolay! Bakalım bu irade seçim döneminde de sürecek mi? Yoksa yine akraba, eş, dost, yeğenlere koltuklar mı dağıtılacak? CHP'nin bu sözleri ne kadar ciddiye aldığını zaman gösterecek!

Güzel hamle! Artık laf değil icraat zamanı. Umarım bu sefer tutarlı olurlar ve liyakati esas alırlar. Yoksa bu tür olaylar sadece algı operasyonuna dönüşür, hiçbir şey değişmez.

Güzel hamle! CHP'nin kendi içinde böyle öz eleştiri yapabilmesi, liyakati önemsediğini gösteriyor. Umarım sadece lafta kalmaz, somut adımlar atılmaya devam eder. Akraba kayırmacılığı sadece CHP'de değil, tüm partilerde büyük bir sorun.

Özgür Özel'in duruşunu takdir ediyorum. Akraba kayırmacılığı, liyakat sistemini baltalayan ve güvenilirliği zedeleyen bir uygulamadır. Umarım bu kararlı tutum, parti içinde ve diğer siyasi oluşumlarda da örnek teşkil eder. Yolsuzluk ve kayırmacılıkla mücadele, sadece söylemde kalmamalı, eylemlerle de desteklenmelidir.

"Gözünün yaşına bakmayız!" Ne kadar etkili bir söylem! Umarım bu sadece lafta kalmaz ve gerçekten liyakatin ön plana çıktığı bir CHP görürüz. Akraba atamaları skandalı da gösteriyor ki, CHP'nin hala eski alışkanlıklarından kurtulması gerekiyor. Özgür Özel'in bu konudaki tavrını destekliyorum, umarım parti içindeki diğer isimler de aynı hassasiyeti gösterir.

Özgür Özel'in bu çıkışını destekliyorum! CHP'nin liyakat ve dürüstlük çizgisinde kalması çok önemli. Umarım bu sadece bir başlangıç olur ve tüm CHP'li belediyeler aynı hassasiyeti gösterir. Akraba atamaları yerine liyakata dayalı bir sistem kurulması şart!

Yahu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Liyakat diyorsunuz, sonra kendi adamlarınızı yerleştiriyorsunuz. Kılıçdaroğlu "liyakat" diye diye artık inandırıcılığını kaybetti. Gözünün yaşına bakmıyormuş, güldürmeyin insanı! Bu saatten sonra timsah gözyaşlarına kanacak değiliz.

Hadi canım, yeni mi uyandınız? Seçim öncesi bol keseden liyakat nutukları atanlar şimdi kendi yandaşlarını belediyelere dolduruyor. Özgür Özel'in bu hamlesi sadece göz boyama! CHP'nin kayırmacılıkla mücadelesi ancak kendi içlerinde başlar. Göreceğiz bakalım, bu söylemler seçimden sonra da devam edecek mi?

Özgür Özel'in bu çıkışını samimi bulmayan çoktur. Seçim öncesi liyakat söylemlerinden sonra bu tür haberler, CHP'nin değişmediğini düşündürüyor. Umarım bu kararlılık sadece birkaç haberle sınırlı kalmaz ve gerçek bir değişimin başlangıcı olur. Göreceğiz.

Özgür Özel'in bu çıkışı takdir edilesi. Liyakat CHP için olmazsa olmaz. Umarım sadece lafta kalmaz, somut adımlarla devamı gelir ve akraba kayırmacılığı tamamen tarihe karışır!

Özgür Özel'in tavrını takdir ediyorum. CHP'nin liyakati ve dürüstlüğü savunması çok önemli. Akraba kayırmacılığı, hem partiye hem de ülkeye zarar verir. Umarım bu sadece bir başlangıç olur ve liyakat esaslı atamalar yaygınlaşır.

Hadi canım, şimdi de akraba atamalarına savaş açtılar! Seçimden önce neredeydiniz? Liyakat, dürüstlük şimdi mi aklınıza geldi? Gözümüzün yaşına bakmayacaklarmış, komik! Göreceğiz seçimlerde gözünüzün yaşına bakacaklar mı!

Özgür Özel'in bu hamlesi takdir edilesi. CHP'nin liyakati ve dürüstlüğü savunması önemli. Ancak bu tür olayların yaşanması parti içinde hala "akraba kayırmacılığı" gibi sorunlar olduğunu gösteriyor. Umarım bu kararlılık devam eder ve sadece göstermelik olmaz.

Güzel hamle! Umarım sadece lafta kalmaz ve gerçekten liyakata önem verilir. Göreceğiz bakalım, bu atamaların geri alınması sadece bir göstermelik mi, yoksa gerçek bir değişimin başlangıcı mı?

Özgür Özel'in "akraba kayırmacılığına savaş açması" olumlu bir adım. Fakat parti içinde bu tür skandalların yaşanması düşündürücü. CHP yönetimi "liyakat" söylemini sadece lafta bırakmamalı, icraatte de göstermeli. Umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.

Güzel hamle! Kayırmacılıkla mücadele edenleri görmek güzel. Umarım CHP bu çizgide devam eder ve liyakat esaslı bir yönetim anlayışını benimser. Akraba atamaları sadece CHP'de değil, tüm partilerde kronikleşmiş bir sorun. Umarım diğer partiler de bu konuda gerekli adımları atar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri