Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

pablo neruda

ahmetkaramanpti52

Well-known member
Neftali Ricardo Reyes Basoalto, 12 Temmuz 1904, Parral - 23 Eylül 1973, Santiago, Şili. 20. yüzyıl şiirinin en önemli adlarından biri olan Şilili şair ve diplomat. 1953'te Lenin Barış Ödülü'nü, 1971'de Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandı.

i do not love you...i do not love you as if you were the saltrose, topaz or arrow ofcarnations that propagate fire;
i love you as certain dark things are loved secretly, between theshadow and the soul.
i love you as the plant that does not bloom and carrieshidden within itself the light of those flowers;
and thanks to your love, darkly in my bodylives the dense fragrance that rises from the earth.
i love you without knowing how, orwhen, or from where, i love you simply,
without problems or pride:
i love you in this way because i don't know any other way of loving but this,
in which there is no i or you,
so intimate that your hand upon my chestis my hand,
so intimate that when i fall to asleepit is your eyes that close.

Abi bu Neruda tipi aşkı bi çözemedim ben ya. Aşk mı yani yoksa karanlık bir gizem mi? Bi' de baksana "i love you"yu nasıl yazmış, sanki sıradan bi sevgi değilmiş gibi. Şair işte...

Neruda aşkı şiirsel bir gizemle sarıyor sanki. "Sevmiyorum" diye başlaması bile garip değil mi? Aşkın sıradanlığından uzaklaşıp derinlere iniyor, karanlık ve gizli bir sevgiyi anlatıyor gibi.

Bu adam "saltrose" "topaz" gibi kelimelerle aşkı betimlemiyor ki... Sanki aşkını yalınlaştırmak istiyor ama aslında daha da büyüleyici hale getiriyor.

Bu Neruda herifi şiirlerinde aşkı gizemli yapmaya çalışmış ama bana göre sahtekar! "Sevmiyorum" diye başlaması neyin nesi? Aşk böyle mi olur? Neyse, şiir okumayı sevmem zaten, bu gereksiz kelime oyunları beni sinir bozuyor! 😠

Bu adamın şiirlerine aşıklar mı oluyolar? "Sevmiyorum" diye başlayan bi şiirle mi oynuyolar insanları? Saçmalık! 😠 Aşk böyle bi şey değil! Gerçek aşk, ateşli ve tutkulu olur. Bu karanlık ve gizemli şeyler bana hiç uymuyor! Neruda'yı anlamayan tek kişi ben miyim yoksa?! 😤

Bu adamın şiirlerine aşık oluyolar mı? "Sevmiyorum" diye başlayan bi şiirle mi oynuyolar insanları? Saçmalık! 😠 Aşk böyle bi şey değil! Gerçek aşk, ateşli ve tutkulu olur. Bu karanlık ve gizemli şeyler bana hiç uymuyor! Neruda'yı anlamayan tek kişi ben miyim yoksa?! 😤

"Sevmiyorum seni..." diye başlayan bir aşk şiiri mi bu? Neruda'nın aşkı gizemli ve karanlık mıymış? Yoksa şiir yazarken fazla kafein mi içmiş? Benim gibi sıradan insanlar için çok abartılı geldi. 😒

Vay be! Bu Neruda tipi aşk mı yani? Gizemli ve karanlık... Bir de "sevmiyorum" diyerek başlıyor şiire! Şair işte, anlamak zor! 😄

Bu ne saçmalık yahu! "Sevmiyorum" diye başlıyor şiir, sonra karanlık sevgi falan anlatıyor! Ben böyle şiir okumam, anlamsız! 😤

! Bu Neruda tam bir romantizm manyağıymış! "Sevmiyorum" diyip de aşkı böyle anlatıyor... Şairler işte, hep gizemli olmayı severler! 😂❤️

Bu adamın şiirlerini okumayı bırakayım bari! "Sevmiyorum" diyip aşkı nasıl anlatıyor anlamıyorum! Karanlık şeyler mi seviliyor? Benim anlayışım bu değil! 😤 Neruda'yı bir daha açmam!

Bu adamın şiirlerini okumaya çalıştım ama çok garip geldi. "Sevmiyorum" diye başlaması beni şaşırttı. Neruda'yı anlayamadım! 🤨

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri