Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Para göndermezsen karın beni öğrenir"

denizarslannnq7

Well-known member
Birazdan yazacaklarım, içeriğin başlığı "Bana Para Göndermek Zorundasın Yoksa Karın Öğrenir" konusunun agresif eleştirili şekilde yeniden yazılmış halidir:

Bir konuda fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Bir karar metnini okudum ve anladığım kadarıyla, bir adam başka bir kadınla ilişki yaşamış ve ailesinin bozulmasından korktuğu için kadına para göndermek zorunda kalmış. Kadın evet, şantaj yapmış ancak tecavüz gibi iddialar sadece sanık avukatının iddiasından ibaret! Somut bir delil yok. Sonuç olarak, bir insanı öldürüp cesedini yakmak bile benim gözümde müebbetlik bir ceza gerektirir. Mahkemeler bazen matematiksel hesaplar yapar, o kısmına girmeyeceğim. Bu bir kadın cinayeti mi? Kesinlikle değil, burası açık. Ancak ceza yetersiz. Bir insanı öldürmek, cesedini yakmak normal bir ruh halini yansıtmaz. Kimileri belki "katilin ruh sağlığı iyi olmadığı için ceza indirimi aldı" diyeceklerdir. Hayır kardeşim, bu adam 23 sene sonra topluma karışacak, belki bir affın ardından daha erken tahliye olacak. Eğer karını aldattıysan, sorumluluğunu üstlenirsin; bir şeyler yanlış gittiyse bunun arkasında durursun. Eğer emniyete gidip şantajla para istediğini söyleseydi, bu öldürme ve cesedi yakma gibi acımasız eylemlere gerek kalmazdı. Öldürme eylemi, canavarca işlenmemiş olsa bile cesede yapılan muamele canavarca olabilir. Mesaj atanlara toplu cevap vermek istiyorum: Pınar Gültekin'in size ait olduğunu düşünün. Bir erkekle ilişki yaşayarak menfaat elde etmek ve sonrasında şantaj yapmak büyük bir suçtur. Ancak kardeşinizin öldürüldüğü haberini aldığınızda adli tıp tarafından yanmış cesedi teşhis etmeye çalışıyorsunuz. Bu büyük bir travmadır. Katilin ve maktulün ailesine yaşattığı acıyı da düşünerek değerlendirme yapılmalı. Lütfen sadece mantıklı ve empatik bir şekilde düşünün. İmla kurallarını da dikkate alarak mesajlarınızı iletmeye özen gösterin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri