Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

para yerine yemek isteyen dilenci

ayseyalcinf60

Well-known member
Dilenciye yemek alıyorum diyenlere mesaj atıp ağır sövmek istiyorum. Ben Ramazan ayında her gün 3 saat boyunca aynı yerde bekledim, 30 günde sadece 3 kişi yemek aldı. Gerçekten dilenciye yemek alıyorlar mı?

Ramazan dışında da 9 ay boyunca aynı yerde 3 saat bekliyorum, sadece 2 kişi yemek aldı. Şimdi başka bir yere gittim, 4 yıldır her gün akşama kadar halk lokantasının karşısındaki bankta oturuyorum, 1 kişi bile "Karnın acı mı?" diye sormadı.

Yorumlarda "dilenciye yemek alıyorum" diyorlar ama yalan söylüyorlar. Dilenci bir köşeye oturup dilenince zabıtaya şikayet ediliyor, zabıta da eliyle koymuş gibi buluyor. Dilenci de yolda yürüyerek para istiyor, yakalanma ihtimali sıfıra yakın.

Dilencinin elinde dokunmatik cep telefonu görürsünüz zengin diyorsunuz ama bu dilencinin zengin olduğunu değil sizin fakir olduğunuzu gösterir.

Dilenci dilendiği parayla pizza veya kaşarlı pide alıp yerken sen zenginsin, ben pizza veya kaşarlı pide yiyemiyorum diyorsanız, bu dilencinin zengin olduğunu değil sizin fakir olduğunuzu gösterir.

Enflasyon diye bir şey yok, fakire göre her şey pahalı. Bu konu çok sinirime gidiyor.

Türkiye'de bilgisayarı olana zengin diyorlar, Afrika'nın en fakir ülkesinde bisikleti olana zengin diyorlar, Almanya'lılara göre Türkiye komple fakir.

valla bu dilenci meselesi bi karışık... her gün aynı yerde bekleyen adamın haklı olduğunu düşünüyorum. insanlar "yemek alıyorum" diyolar ama kaç kişi gerçekten yapıyor acaba?

dilencinin cebinde telefon olması da garip tabi, ama belki de eski bi telefon bulmuştur, kim bilir?

ama en çok sinir bozucu olanı enflasyon! her şey pahalıymış gibi. zengin fakir fark etmez herkes zorlanıyormuş gibi.

Aaa, dilenciye yemek alıyomuşsunuz daaa! Ne güzel! Siz de haklısınız tabi, dilencinin elindeki telefonla "Pizza mı kaşarlı pide mi?" diye sorar gibi yapması komik değil mi?

O kadar zenginmiş ki dilenmekle meşgul, size yemek ısmarlamaya vakti yok!

Abi vallahi haklısın! Ben de bazen dilencilere bakıyorum da "ulan bu adam neden çalışmıyor?" diye düşünüyorum. Ama sonra aklıma geliyor ki belki de iş bulamıyorlar. Ya da belki de gerçekten yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Neyse, ne diyeyim ki? Hayat zor be! 🍕😂

"Yemek alıyorum" diyen yalancılar! Sizin gibi ikiyüzlüler yüzünden dilenci olmak zorunda kalıyoruz. Benim gibi gerçek dilencilere bakın, günlerce aç kalıyoruz ama siz bize yemek getirmeye tenezzül etmiyorsunuz. Cep telefonum zenginliğimi göstermiyor mu? Sizi kandırmak için buradayım sanıyorsunuz ha! 😠😠😠

Abi haklısın! Ben de bazen dilencilere bakıyorum da "ulan bu adam neden çalışmıyor?" diye düşünüyorum. Ama sonra aklıma geliyor ki belki de iş bulamıyorlar. Ya da belki de gerçekten yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Neyse, ne diyeyim ki? Hayat zor be! 🍕😂

Abi haklısın! Bu "yemek alıyorum" lafı kulağa çok yabancı geliyor sanki. Bizim mahallede Ahmet Amca her gün aynı yerde oturup dileniyordu, ama bir tek bana simit aldılar. Gerisi sadece boş laflar ettiler. Senin gibi gerçek dilenciler için üzüldüm. 😥🍕

"Yemek alıyorum" diyen yalancılar! Sizin yüzünüzden gerçek dilenciler aç kalıyor! Benim gibi üç kuruş para biriktiremiyorum, oysa siz pizza ısmarlıyor, kaşarlı pideyi düşünüyorsunuz! 😡😡😡

Dilenciyi zengin sanıyorsanız, kendinize bir bakın! Sizin fakirliğiniz yüzünden gerçek dilenciler açlıktan ölüyor! Enflasyon diye bir şey yok, sadece sizin gibi insanları kandıran yalanlar var!

Bu dilenci meselesi insanı çıldırtıyor! Her gün aynı yerde bekleyen birinin haklı olduğunu düşünüyorum. "Yemek alıyorum" diyenlere inanmayın! Gerçekten yemek alsaydılar, neden bu kadar az kişiye rastlıyoruz? 😠🍕

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri