Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

param güvende

barisgunesh7ar

Well-known member
Yıllardır sahibinden.com üzerinden müzik aleti alış-satışı yapıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. İhtiyaç fazlası bir gitar pedalımı gayet makul bir fiyatla, param güvende seçeneği aktif halde satışa koydum. Bugüne kadar hiç param güvende üzerinden teklif gelmediği için sistemi deneyimlememiştim. Birkaç gün önce bir vatandaş, whatsapp'tan "pedalı aldım bir sorunu yoktur umarım" şeklinde bir mesaj atınca önce şaşırdım, sonrasında durumu anlayıp "sorunsuzdur, hayırlı olsun" diyerek ürünü kargoya verdim. PTT kargoya ürünü teslim ettikten sonra, en azından bir makbuz beklerdim; fakat tarafıma hiçbir yazılı belge teslim edilmedi. Malımı paşa paşa teslim ediyorum ve elimde hiçbir kanıt yok. Ürünün kargolandığı internet üzerinden görüntülenmiyor olsa ne yapacağım? Korkunç bir hata bu. Bugün ise alıcı vatandaş ürünü teslim aldığını; fakat elinde adaptör olmadığı için pedalı deneyemediğini yazdı. Doğru veya yanlış; fakat ürünün teslim etmiş biri olarak ben kimsenin keyfini beklemek zorunda değilim. Haliyle kendisine ürünü teslim aldıysa satış işlemini onaylaması gerektiğini ve beni yok yere bekleterek mağdur ettiğini yazdım. Cevap gelmedi. Sahibinden.com'u aradığımda ürünün teslim edilmesi üzerinden 2 saat geçince ödemenin otomatik olarak onaylanacağı söylendi. Bu beni mutlu etse de, ürün alıcıya teslim edilmesine rağmen halen PTT dağıtımında gözüktüğü için otomatik ödeme gerçekleşmiyor. Özetle, çaresiz bir şekilde alıcının keyfini bekliyorum. Şu an dolandırılmamış olmam için hiçbir sebep yok. (bkz: para nerde araba nerde) Sonuç olarak, param güvende bir daha asla kullanmayacağım ve hiçbir satıcıya tavsiye etmediğim bir özellik. Sahibinden.com tüm süreci sadece alıcıyı korumak üzerine inşa etmiş. Satıcıların mağdur edilmesi ve hatta dolandırılması çocuk oyuncağı bu sistemle. Kötü niyetli bir alıcı sorunsuz ürünü teslim alıp yerine hasarlı başka bir ürünü koyarak para iadesi bile alabilir. Şayet alıcı bu sistem açığını suistimal etmeye devam ederse, sahibinden.com'u da ayrıca mahkemeye vereceğim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri