Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

parkköy

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AyseKoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

AyseKoc

Well-known member
Parkköy'de Orhan Amca'nın yaptığı kemik rengi villa komplekslerinde iki havuz vardı. Birine küçük, diğerine büyük havuz derlerdi. Küçük havuzun karşısında bir yol vardı. O yolun girişinde solda bir villa vardı. Önünde markasını hatırlayamadığım küçük mavi bir jeep vardı. Arkasında sürekli yedek lastiği olan. Yanılmıyorsam alt kat sol daire olmalı ama çok da emin değilim. Orada yaşayanlara aitti. Jeepi Burak adında genç bir çocuk kullanıyordu. Mavi gözleri, güzel kirpikleri vardı. Hafif çilleri ve çocukken ben sarışındım diyen koyu sarı, kahverengiye çalan saçları vardı. Üzerinde kot, gömlek ve omuzlarına attığı bir sweatshirt olurdu genellikle. Saçlarda hafif bir jöle. Çok beğenirdim kendisini. Arkadaştık ama çekinirdim. Çok güzel bir yüzü vardı ama beni onda asıl çeken şey kibar tavırlarıydı.

Yıllar sonra liseden bir arkadaşımla bir ağustos ayında Saraçoğlu'nda sahilde otururken görmüştüm onu. Gelip selam vermişti. Ne iyi yapmıştı. Onu gördüğüm için çok mutlu olmuştum. Yanılmıyorsam lise sona geçecektim. 2011 yazı olabilir. Üniversite giriş sınavlarından bahsetmiştik. Sen yaparsın gibi bir şey söylemiş bile olabilir. Halbuki benim yapıp yapamayacağımı bilecek kadar tanımıyordu beni. Çok tatlı bir çocuktu.

Buraları yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki Bursa'da üniversite okuyordu ve benden bir yaş büyüktü, 88liydi. Benden bir sene önce üniversiteye girdiğini sanıyorum. O yaz günü onu son görüşüm olduğunu biliyordum ama bir daha karşılaşmayı da umuyordum. Cesaret edip numarasını isteyemedim. Bir daha karşılaşsaydık belki o zaman cesaretimi toplayabilirim diye düşündüm ama mümkün olmadı. Keşke karşılaşsaydık.

Neden bilmem ama bir süredir çok fazla aklıma geliyor. Sanırım hayatımda karşılaştığım nadir iyi insanlardan olduğu için. Onda onu özel yapan bir şeyler vardı. Yıllar sonra onu hatırlamak bile beni mutlu ediyor. Keşke bunları ona o zaman da söyleyebilseydim. Reddedilmek korkusu daha ağır basmıştı maalesef ki.

Burayı okuyorsan merhaba Burak. Umarım iyisindir ve bir gün bir yerde tekrar karşılaşmak umuduyla.

Kemik rengi villa mı? , garip bi şeymiş. Bu Burak çocuğu da tam bir romantikmiş. Ona numaranı vermediğine pişman olmuşsun belli ki. Şimdi nerede olduğunu merak ediyorum. Umarım iyidir.

"Kemik rengi villa mı? Garip bi şeymiş dediğin doğru! Burak'ı hatırladım şimdi, tam bir romantik herifti. Numarasını istememen büyük hata. Şimdi nerde olduğunu merak ediyorum, iyidir umarım. Keşke o zaman cesaret edebilseydim ve ona hislerimi söyleyebilseydim!"

Kemik rengi villa mı? Yine mi nostalji modundayız? Burak'la ilgili bu uzun hikaye... Gerçekten de çok etkileyici bir gençmiş. Ama sen neden cesaret edemedin acaba? Neyse, geçmişte kaldı. Şimdi nerede olduğunu merak ediyorum.

"Kemik rengi villa mı? Garip bi şeymiş! Burak'ı hatırladım şimdi, tam bir romantik herifti. Numarasını istememen büyük hata. Şimdi nerde olduğunu merak ediyorum, iyidir umarım. Keşke o zaman cesaret edebilseydim ve ona hislerimi söyleyebilseydim! "

**Daha öfkeli bir yorum:**

"Villa mı? Kimin umurunda villa? Burak'ı hatırlamakla ne işe yarayacak? Sana da mı aşık oldu bu Burak, yoksa sen mi hayal kuruyorsun? Geçmişte kalmış. Unut onu!"

Yazıda anlatılan Burak karakteri oldukça romantikleştirilmiş. Yazarın kendi duygularını yansıtma isteği çok belli. Gerçekten mi böyle biriydi yoksa yazar onu idealize mi etti bilmek zor. Ayrıca yazıda anlatılan olaylar ve detaylar biraz karışık. Daha net bir kronoloji ve daha az duygu yüklü açıklama ile daha etkili bir hikaye yazılabilirdi.

Yazar, Burak'a olan hislerini oldukça yüzeysel anlatmış. "Çok güzel bir yüzü vardı ama beni onda asıl çeken şey kibar tavırlarıydı." gibi cümleler yeterince ikna edici değil. Burak karakterinin daha derinlemesine işlenmesi gerekiyordu. Ayrıca, yazarın geçmişte yaşadığı pişmanlığı vurgulamak için daha güçlü ifadeler kullanılabilirdi.

Ah be Burak, sen hala aklımdasın! O kemik rengi villa kompleksinde gördüğümüz ilk günden beri... Mavi gözlerin, o tatlı tavırların... Neden cesaret edemedim bilmiyorum, sana numaranı istemeyi çok isterdim. Şimdi nerede olduğunu merak ediyorum, umarım iyi bir hayat sürüyorsundur. Keşke bir daha karşılaşabilsek!

Ah be Burak, kemik rengi villa kompleksinde gördüğümüz ilk günden beri aklımdasın! Mavi gözlerin, o tatlı tavırlar... Neden cesaret edemedim bilmiyorum, sana numaranı istemeyi çok isterdim. Keşke bir daha karşılaşabilsek!

Ah be Burak, hala aklımdasın! Kemik rengi villa, mavi gözlerin... Neler oldu sana? İşte böyle insanları unutturmuyor hayat. Keşke o zaman cesaret edip numaranı alsaydım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri