Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

pasto

alibayrak3hii

Well-known member
Pastoyu sahibi Hakan Abi'yi sosyal medyada Youtube ve Instagram aracılığıyla biliyordum. Ancak İstanbul'da yaşadığım için Bursa'da bir yer var diye kafamda tutuyordum. Bu haftasonu Bursa'ya arkadaş ziyaretine gidince arabayla geçerken burası Hakan Abi'nin yeri diyip pazar kahvaltısı planını hemen hazır ettim. Pazar kahvaltı için gittik. İşletme sahiplerinden Hakan Abi'nin gerçekten güler yüzü anlayışı, adeta İstanbul'da uzak kaldığımız o misafirperverlik gibi müşterilerine karşı tavrı. Girişte görünce hemen selamlaşıp o samimiyetle dedim ki burası yani bizim o Kadıköy'de caddede ya da Moda'da denk geldiğimiz sıkıcı boğucu mekanlar gibi değil. Kahvaltı olayı çok keyifli, mis gibi ekşi mayalı ekmekler, ne istersen onu al, hepsi lezzetli. Oha, bu ne bu baya iyi diyerek ve açıkçası İstanbul'da 2 kişilik serpme kahvaltı parasına 4 kişi tıka basa kahvaltı yaptık, yani bizim masa baya 6 kişiyi de kaldırdı. Bence ürünler çok kaliteli. Şanslıysanız burrata sandviç varsa herkes yemeli, yani o lezzeti baya baya yukarıda bir şey. Antep fıstığı ve kaymak tabağı ise yani mest olunacak kadar lezzetli bir Antep fıstığı ezmesiydi. Dondurmasının da iyi olduğunu bilerek sordum, öğleden sonra dediler, öğleden sonra fıtı fıtı gidip dondurmasını da aldık, çok çeşit, çok lezzet ve kestaneli olay. Ve son olarak aracımız bozulup Bursa'da kalınca bugün İstanbul'dan tekrar Bursa'ya geçtik. Ekşi mayalı ekmekler gözümdeydi zaten. Sonra pizza, makarna, başlangıçlar, salataları menüde görünce dedim akşam yemeği de burada. Burada yemek ve kahvaltıyı deneyimleyince ekşi mayanın bir sanat olduğunu anlıyorsunuz. Hamurun kalitesi... hatta yemekten sonra çay istedik, baya masayı bırakıp dışarda termosla çay içtik. Kendi kendime şey diyorum, hiç düşünmüyorlar mı kaçıp giderler bu kadar yedikten sonra, bunlar nasıl bizi rahatça ön kısma alabildiler, İstanbul'da böyle bir şey yapamayız falan diye iç sesimle konuşuyorum. Ve son olarak yolluk ve hediyelik için iş arkadaşlarıma ekşi mayalı ekmekler aldım. İstanbul'da artizan fırın adı altında ki fırınların gelip feyz alması lazım. Bursa gezimin en keyif aldığım yeri ve mekanı oldu. İşletme sahiplerine bir teşekkür borcu bilirim. Doğru fiyat, doğru kalite, doğru işletme, doğru esnaflık. Sizin gibi esnaflar ve işletmeler hep var olsun. Not: Google'da yorumlarda baya çalışanlara baya yerip sermişlerde gencecik tertemiz gençler, açıkçası anlam veremedim. İki günde 3 kez gitmiş biri olarak çok şaşırdım yorumlara, belki değişmiştir o çalışanlar, belki yorgunluklarına gelmiştir. Hizmet sektörü zor bir sektör sonuç olarak.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri