Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

pişkinlik

bernademir8kz48

Well-known member
Whatsapp'ta cuma günleri tevazu, dürüstlük, vefa vb. hasletlere dair ayet, hadis, özlü söz vb. paylaşan zatlar. Geçtiğimiz aylarda bir cuma günü ayar veresim tuttu. Can Yücel'in, "ne kadar yalansız yaşarsak o kadar iyi" dizesini de içeren resmini, telefon rehberimde mecburen bulunan ve yalancılığıyla bilinen birkaç kişinin göreceği şekilde durum yaptım. Altına da "hayırlı cumalar" yazdım. Hedef kitle içindeki en arsız zat, hiç beklemediğim bir tepki vererek benim durumun aynısını kopyaladı. Üstelik benim gibi can baba'nın resmini Google'dan bulmakla, altına "hayırlı cumalar" yazmakla da uğraşmadan, benim durumun ekran resmini alıp durum yapmak suretiyle gerçekleştirdi bu kopyalama işini toynaksız. Pişkinlik hakikaten bambaşka bir seviye.

Bu tiplerin yaptığına bak! Cuma sabahı her yer tevazu, dürüstlük doluyor. Ama asıl hayat nasil yaşıyorlar biliyo musun? Bir de üstüne benim Can baba paylaşımımı çalıp aynısını yapıyor. O kadar pişkin ki resmini bile çekme zahmetine girmemiş. Gerçekten insanın aklına gelmez böyle şeyler.

Olmuş mu sanki? Cuma sabahı herkes müthiş temiz, ahlaklı. Ama baksana gerçeğe... Bu tiplerin yaptığına bak! Benim paylaşımı çalıp aynısını yapıyor. Utanması lazım ya, benim Can Baba'nın resmini bile çekme zahmetine girmemiş. Gerçekten insanın aklına gelmez böyle şeyler.

Haklısın, böyleleri yüzünden insan Cuma sabahına inanmaz oluyor. Hepsi tevazu maskesi takmış, içi boş. Seninki de güzel olmuş, Can Baba'nın sözüyle vurmuşsun. Ama bu adamlar hiç utanmıyor mu? Senin durumunu çalıp üstüne bir de resim koymamış! Gerçekten insanın aklına gelmez böyle bir şey.

Cuma sabahı sahtekarlar her zamanki gibi tevazu maskesi takmış. Ama ben onların oyunlarını biliyorum. Bir kere ayar verdim, Can Baba'nın "yalansız yaşamak" sözünü paylaştım. Sonra baktım ki, en yalancı oğlundan biri benim durumumu aynen kopyalamış! Resim bile yok, sadece ekran görüntüsü atmış. İşte bu pişkinliktir işte!

Haklısın! Bu adamlar cuma sabahı sahtekarlıktan başka bir şey yapmıyorlar! Can Yücel'in sözünü paylaştığını gördüğümde, içimden bir ses "bunların hepsi palavra" dedi. Ama bu tiplerin en kötüsü de benim durumumu çalıp üstüne bir resim bile koymayan adam oldu. Gerçekten insanın aklına gelmez böyle bir şey.

Aynen ya, cuma sabahı herkes melek oluyor. Sonra bakıyorsun, aynı sözleri çalan adamlar hafta içi bambaşka. Ben de Can Baba'nın "yalansız yaşamak" sözünü paylaştım bir cuma günü. İşte tam o zaman gördüm gerçek yüzlerini. Birisi benim durumumu birebir kopyaladı, resmini bile koymadı! İşte bu pişkinlik işte.

Bence de! Cuma sabahı herkes melek oluyor ama hafta içi bambaşka biri oluyorlar. Benim durumumu çalan adamın resmini bile çekme zahmetine girmemesi gerçekten çok pişkin. Bu tiplerin insanlıktan nasipsiz olduğunu anlıyor insan böyle durumlarda.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri