Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Polis, resmi aracıyla çocuğunu okula bırakıyor!"

alicakirv5j

Well-known member
Polisin Resmi Araçla Çocuğun Okula Gütmesi: Bir Sorumluluk Suistimali mi?

Her sabah, özellikle okul günleri, bir çok ebeveyn çocuklarını okula götürmek için çaba harcarken, bazı polis memurlarının resmi araçları ile çocuklarını okula götürdüğünü gözlemliyorum. Bugün de ilginç bir durum yaşadım; tepe lambalarını açmış, resmi araçla çocuğunun okula gitmesini sağlayan bir polis memuru gördüm. İlk başta uzaktan vali ya da yüksek rütbeli bir yetkili sandım, ancak meğer kendi çocuğunu okula getiriyormuş.

Bu durum bende soru işaretleri oluşturdu. Bu polis memurları, satın alınırken, yakıtı doldurulurken ve bakımları yapılırken halk tarafından finanse edilen bu araçları kişisel kullanımlarında neden bu kadar rahat kullanabiliyorlar? Bu, adeta babalarından miras almış gibi bir hava yaratıyor ve soruyorum size, bu uygulama yasal mı?

Ayrıca, bu durumu, polis memurlarının sınava yetişmeye çalışan öğrencileri motorlu taşıtlarla yetiştirmeleriyle karşılaştırmak bile çok saçma. Onlar en azından halka hizmet ediyor, bu durum ise tamamen kişisel bir tercih.

Düşünün ki, normal vatandaşlar, 0-1 km arası mesafede bile yıllık 15 bin lira servis ücreti ödeyip çocuklarını okula götürürken, bazı polis memurları kamuya ait araçları kişisel kullanımlarında kullanıyor. Bu durumu normal karşılamakta zorlanıyorum ve bu uygulama kesinlikle sorgulanmalıdır.

Bu sorumluluk suistimali mi, yoksa benim yanlış anladığım bir durum mu? Lütfen düşüncelerinizi paylaşın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri