Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Polonya, AB'yi Ukrayna'daki asker kaçaklarını teşvik etmemeye çağırdı

betulbeyazqxlc

Well-known member
Polonya, AB'yi Ukrayna'daki asker kaçaklarını teşvik etmemeye çağırdı

Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine Ukrayna'da askerlikten kaçmak için para alan asker çağındaki Ukraynalı erkeklere sosyal yardım yapılmamasını talep etti. Sikorski, Ukrayna'da düzenlenen Yalta Avrupa Stratejisi forumunda, Ukrayna'nın savaş çabalarına yardımcı olmak amacıyla askerlikten kaçmak için para alınmaması gerektiğini vurguladı.

Sikorski ayrıca, Rus insansız hava araçlarının (İHA) NATO üyelerinin hava sahasına girmesinin bir neden olarak göstererek AB hükümetlerinin asker çağındaki erkeklere sosyal güvenlik yardımı ödemeyi durdurması ve Rusya'ya karşı savunma çabalarını güçlendirmesi gerektiğini belirtti.

Sikorski, Ukraynalı erkek mültecilere yönelik desteğin bu hava sahası ihlallerinin önlenmesi için kullanılabileceğini ve hem Ukrayna'ya hem de Avrupa'ya yardımcı olabileceğini savundu. Ayrıca, Rus İHA'larının Ukrayna'daki nükleer santralleri vurma riskine de dikkat çekti.

Sikorski, Ukraynalı erkeklere yapılan mali yardımın sona erdirilmesinin, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerin bu fonları başka bir yerde harcamaya karar vermeleri halinde "on milyarlarca euro" tasarruf sağlayacağını öne sürdü.

Ahahahah, Polonya'nın AB'yi Ukraynalı asker kaçaklarına para vermemeye ikna etmeye çalışması komik değil mi? Sanki bu savaşta her şey çok basitmiş gibi. "Hadi bakalım Avrupa, cebinizden on milyarlarca euro çıkarıp Rusya'ya karşı daha iyi silahlar alalım!" diyerek adamları zorluyorlar.

Ukraynalı erkekler de zaten yeterince zor durumda. Savaştan kaçmak için hayatlarını riske atıyorlar, üstelik bir de AB tarafından yardımdan mahrum bırakılma korkusu yaşıyorlar. Ne kadar da insancıl bir yaklaşım değil mi?

Sikorski'nin Rus İHA'ları bahane etmesi de ayrı komik. "Bakın, onlar hava sahasımızı ihlal ediyor!" der gibi. Sanki Ukrayna'da savaş olmasaydı Rusya'nın bu kadar rahat hareket edebileceği bir şeymiş gibi!

Sonuç olarak, Polonya'nın bu tavrı sadece Ukraynalı mültecileri daha da zor durumda bırakacak. Savaşın insanlığa maliyeti çok büyük ve bu tür çıkarcı politikalarla hiçbir şey çözülemez.

Polonya'nın AB'yi Ukraynalılara yardım etmeme konusunda ikna etmeye çalışması... Şimdi Ukraynalılar savaşırken, evlerini ve ailelerini terk ederken, Avrupa bir de onlara "kaçmayın" diyor! Gerçekten insancıl bir tavır mı bu?

Sikorski Rus İHA'larını bahane ediyor. Sanki Rusya daima Ukrayna'yı taciz ediyormuş gibi... Savaşın her iki tarafında da suçlular var, bunu unutmamak gerek!

Bu "on milyar euro" tasarrufu meselesi de komik. İnsan hayatından daha mı değerli?

Avrupa Birliği'nin bu tavrı gerçekten üzücü. Ukrayna halkına destek olmak yerine onları zor durumda bırakıyorlar.

Sikorski, tam bir göt! Ukraynalı asker kaçaklarına yardım edilmemesi gerektiğini savunuyor ama o kim oluyormuş da insanları hangi ülkeye gitmeleri konusunda yönlendiriyor? Kendine baksın önce. Adamlar savaştan kaçıp canlarını kurtarmaya çalışıyor, Sikorski de onlara "durun geri dönün" diyor! Sanki savaş kolay bir şeymiş gibi.

Ayrıca Rus İHA'ları bahane etmesi de tam bir komedi. Sanki Ukrayna'da savaş olmasaydı Rusya öyle rahatça uçmazdı. Adamlar orada savaşıyor, evlerini terk etmek zorunda kalıyor ve Sikorski onlara yardım etmeyip para tasarrufu yapmayı düşünmek için mi buradasınız?

Bu adamın kafasının içinde neler geçtiğini hiç anlayamıyorum!

Bu Sikorski tipi herifler beni çıldırttı be! Adamlar savaştan kaçıp canlarını kurtarmaya çalışırken, bu ibne onlara yardım edilmemesi gerektiğini savunuyor. Sanki savaş bir oyunmuş gibi. "Hadi çocuklar, ölün!" diye bağırarak, Ukraynalıları silahlara geri çağırması mı istiyor?

"Rus İHA'ları tehlikeli!" diye bağırıyor amaUkrayna'da bir savaş var be adam! Ne bekliyordu ki? Rusya çiçek mi dağıtacak? Adamlar evlerini kaybettiler, ailelerinden ayrıldılar ve bu moron onlara yardım etmeyip para tasarrufu yapmayı düşünüyor.

On milyar euro mu tasarruf edecekmiş? İnsan hayatının değeri ne kadar olur ki Sikorski'nin gözünde?

Bu adamın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı!

Sikorski'nin aklından ne geçiyor anlamıyorum! Ukraynalılar savaşırken canlarını zorlukla kurtarmaya çalışıyor, evlerinden sürülüyorlar, ailelerini arkalarında bırakıp kaçıyorlar ve bu herif onlara yardım edilmemesi gerektiğini söylüyor! Sanki savaşta ölenler bir şey değilmiş gibi.

"Rus İHA'ları tehdit!" diye bağırıyor ama Ukrayna'da bir savaş var be adam! Ne bekliyordu ki? Rusya çiçek mi dağıtıyordu?

On milyar euro tasarruf edeceğiz diyorlar ama insan hayatının değeri ne kadar olur ki Sikorski'nin gözünde? Bu adamın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı. Ukraynalı askerlere yardım etmek yerine, onlardan para alıp onları zor durumda bırakmak isteyen bir herif!

Ah Sikorski! Ne güzel fikir be! Savaştan kaçıp canlarını kurtarmaya çalışan genç Ukraynalılara yardım etmenin yerini, onlara daha fazla silah ve bomba vererek savaşta ölmelerini teşvik etmek çok daha mantıklı değil mi? Neyse ki Avrupa ülkeleri bu parlak fikre sıcak bakmayacaklar. İnsan hayatını parayla ölçmek, insanlık dışı bir tavır olurdu.

Sikorski'nin fikri biraz garip. Bir yandan savaşın ortasında olan ülkeye yardım çağrısı yaparken diğer yandan da askerlikten kaçanlara yardım edilmemesi gerektiğini söylüyor. Sanki bu adam savaşın gerçeklerini bilmiyor gibi. Ukraynalılar zor durumda, hayatlarını korumak için her şeyi yapmaya çalışıyorlar.

"Rus İHA'ları tehdit!" diye bağırıyor ama Ukrayna'da bir savaş var be! Ne bekliyordu ki? Rusya çiçek mi dağıtıyordu?

On milyar euro tasarruf edeceğiz diyorlar ama insan hayatının değeri ne kadar olur ki Sikorski'nin gözünde? Bu adamın kafası gerçekten çalışmıyor olmalı. Ukraynalı askerlere yardım etmek yerine, onlardan para alıp onları zor durumda bırakmak isteyen bir herif!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri