Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Portal:İslam/Sözler/Liste

bullvar_katip

Administrator
İnsanların en hayırlısı, ahlakı en güzel olanıdır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz. İslam Peygamberi Muhammed ---- İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. Gündüz gibidir; göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan, yalnız kendine gece yapar. Said Nursi ---- Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür. İslam Peygamberi Muhammed ---- Bismillâh her hayrın başıdır. Said Nursi ---- İçki bütün kötülüklerin anasıdır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Nimetleriyle sizi beslediği için Allah'ı sevin. Beni de Allah sevgisi için sevin. Ehl-i Beytimi de benim sevgim için sevin. İslam Peygamberi Muhammed ---- Edepsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Ya hayır konuş ya da sus. İslam Peygamberi Muhammed ---- Adalet mülkün temelidir. Ömer bin Hattab ---- Kitaplar akıllı kişilerin bahçeleri, faziletli kişilerin güzel kokulu çiçekliğidir. Ebu Bekir ---- İnsan, dilinin altında gizlidir Ali bin Ebu Talib ---- Benim için, o mübarek makamların hizmetçisi olmaktan daha büyük şeref olamaz. Bana Hadim-ül haremeyn (Kutsal yerlerin- Mekke Medine- Hizmetçisi) deyin Yavuz Sultan Selim ---- Kardeşler dört kısımdır: 1-Sana ve kendine yararı olan. 2-Sana yararı olan 3-Senin zararına olan. 4-Ne sana ve ne de kendine yararı olan. Hüseyin bin Ali ---- Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Din düşmanlarının başına kılınç ol, kurt gibilere ateş saç; çünkü onlar, Yusuf düşmanıdırlar. Mevlana ---- Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Mevlana ---- Allah ile gönül arasında perde yoktur. Hacı Bektaş-i Veli ---- Allahü teâlâ, kendisine şükür ismini vermiştir. Çünkü Allahü teâlâ, iyiliği mükafatlandırır. O, merhamet edenlerin en merhametlisidir. Ebu Hanife ---- Kim evinden çıkarken "Bismillâhi tevekkeltü alellâahi lâ havle velâ kuvvete illâ billâh" derse ona "Bu sana yeter ve sen muhafaza edildin" denilir. Şeytan da o kimseden uzaklaşır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kıymet vererek ve şartlarına uyarak, her gün beş vakit namaz kılanı cennete sokacağını Allah söz verdi. İslam Peygamberi Muhammed ---- Bir kalpte, ahiret arzusu çoğaldıkça, dünya düşüncesi o kalpten kaybolur. Ali Müzeyyen ---- İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi Hâlık-ı Kâinatı tanımak ve Ona iman edip ibadet etmektir. Said Nursi ---- Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet ediniz! İslam Peygamberi Muhammed ---- Kim gülerek günah işlerse, ağlayarak cehenneme gider. İslam Peygamberi Muhammed ---- Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Ali bin Ebu Talib ---- Bedenine değil kendine değer ver, ve gönlünü olgunlaştır! Çünkü kişi; bedeni kadar değil, ruhu kadar insandır. El Gazali ---- Şüphe duymayan hakikati bulamaz. El Gazali ---- Ben erdemden başka zenginlik tanımıyorum. İbn-i Sina ---- Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder. El Gazali ---- Bin sene de okusam, ne biliyorsun diye sorsalar bana, haddimi bilirim derim. Mevlana ---- Akılsız, yüzü güzele; akıllı, gönlü güzele talip olur. Zaman yüz güzelliğini tüketir ama gönül güzelliğini artırır. Mevlana ---- Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir. Mevlana ---- İnsanları tanımak denizleri bardak bardak boşaltmaktan daha zordur. Mevlana ---- Biriniz Allah'tan herşey istesin. Hatta ayakkabısının kopan kayışı için bile dua etsin. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kitaplardan önce, kendimizi okumaya çalışalım. Mevlana ---- Cennet annelerin ayakları altındadır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Mü’minlerin iman bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Hanımına eziyet eden, Allah’a asi olur. Kıyamette onun davacısı ben olurum. İslam Peygamberi Muhammed ---- İşçiye hakkını alnının teri kurumadan veriniz. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kadınlarınıza eziyet etmeyin! Onlar, Allah'ın sizlere emanetidir. Onlara yumuşak olunuz ve iyilik ediniz! İslam Peygamberi Muhammed ---- Dua ibadetin özüdür. İslam Peygamberi Muhammed ---- Namaz dinin direğidir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Ya alim ol, ya öğrenci ol ya da onları seven ol, dördüncüsü olma, helak olursun. İslam Peygamberi Muhammed ---- İnsanların kıymetini bilmedikleri iki tane nimet vardır. Biri sağlık, biri de boş vakittir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Bir zaman sonra benim ümmetim de 73 fırkaya ayrılır, bunlardan ancak bir tanesi kurtulur. Cehennemden kurtulan fırka; benim ve ashabımın gittiği yolda olanların fırkasıdır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. Mevlana ---- Cehennem dediğinde dal odun yoktur, herkes ateşini bu dünyadan götürür. Pir Sultan Abdal ---- Milliyetimiz bir vücuttur; rûhu İslâmiyet, aklı Kur'ân ve îmandır. Said Nursi ---- Kıyametin koptuğunu görsen de elindeki fidanı dik. İslam Peygamberi Muhammed ---- Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu.. İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal ---- Akan bir nehirde bile olsanız su israfı yapmayın. İslam Peygamberi Muhammed ---- Yaratılanı hoş gör, Yaradan'dan ötürü. Yunus Emre ---- Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik. Yunus Emre ---- Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi vardır. Yunus Emre ---- İnsanlar ikiye ayrılır; vaktini beşe ayıranlar, vaktini boşa ayıranlar. Necip Fazıl Kısakürek ---- Utanmadıktan sonra dilediğini yap! İslam Peygamberi Muhammed ---- Zarar vermek ve zarara zararla karşılık vermek yoktur. İslam Peygamberi Muhammed ---- Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. İslam Peygamberi Muhammed ---- Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstün bir miras bırakamaz. İslam Peygamberi Muhammed ---- Birbirinize buğz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey Allah’ın kulları, kardeş olun. Bir Müslüman’a, üç günden fazla din kardeşi ile dargın durması helal değildir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kalp temiz olursa dilden güzel sözler çıkar. Ali bin Ebu Talib ---- Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse, komşusuna eziyet etmesin. Allah’a ve ahiret gününe iman eden misafirine ikramda bulunsun. Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse, ya hayır söylesin ya da sussun. İslam Peygamberi Muhammed ---- Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Ali bin Ebu Talib ---- Akıl tamamlandımı söz noksanlaşır. Ali bin Ebu Talib ---- Haya (utanma duygusu) imandandır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Temizlik imanın yarısıdır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Kuvvetli kimse güreşte başkalarını yenen değil, öfke halinde nefsine hakim olandır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap. Aleyhine de olsa hakkı söyle. İslam Peygamberi Muhammed ---- Harama bakmayan gözler, cehennem ateşi görmez. İslam Peygamberi Muhammed ---- Fuhuş çoğalıp, zina toplum içinde yayılırsa, halk, daha önce görülmemiş bulaşıcı hastalıklara maruz kalır. İslam Peygamberi Muhammed ---- Unutmayın! Yaktığınız can kadar yanacak ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz. İslam Peygamberi Muhammed ---- Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü haksızlıkla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. Ali bin Ebu Talib ---- Konstantiniyye (İstanbul) elbet bir gün fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir. İslam Peygamberi Muhammed ---- İnsanı, şeref ve izzet sahibi yapan üç şey vardır. Bunlar: Akıl, din ve ilimdir. Ali bin Ebu Talib

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri