Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

rara neagra

aysekocakm364y

Well-known member
2022 rekoltesi Purcari 1827 Rara Neagra Sepasını içiyorum bu akşam. Rara Neagra Moldova'da denediğim üzümlerden biri değil. Burada denemek için almıştım. Bugüne kısmetmiş... Öncelikle aylardır sirke kokulu şaraplar içmediğim için çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Denediğim hiçbir şarap sirke kokmuyor artık, bi yerde fena patlayacağız ama ne zaman bilmiyorum gerçekten. Purcari'nin Nocturne serisinden hiçbir şarap bulamadığımın özellikle altını çizmek istiyorum. Nocturne serisinde şaraplar gece toplanan üzümlerden mamul oluyor, ne yazık ki bu şaraplardan marketlerde yoktu. Denediğimizle kaldık, teşekkürler Moldova, şarapçılıkta Türkiye gibi olduğun için.

Şarabı yorumlama işine geçecek olursak, ağırlıklı olarak kırmızı orman meyveleri, yer yer vanilya ve karabiber notaları ile karakterize, tam gövdeli, dolgun bir şarap. Üzümü de çok beğendim, keşke bir tane daha alsaydım, romantik datelere saklardım. Bu şarabın Nocturne versiyonunun daha harika olduğuna neredeyse eminim ancak kanıtlayamıyorum. Tatlı şarap severlere tavsiyem, Moldova'dan Chateau Vartely'ye gidip bakmanız, çünkü diğerlerinde hiç tatlı şarap kategorisinde bir şey bulamıyorsunuz. Dömisek falan bulabilirsiniz şansınız varsa, açıkçası ben bulamadım. Denediğim sek şaraplarında da genelde meyvemsi ya da çiçeksi notalar hakim, özellikle şu Nocturne serisinde bu notalar patlıyor. Ne yapıp edip Purcari'nin Nocturne serisini bulun ve hangi markette bulduğunuzu haber vermek üzere mesaj kutumu yeşillendirin.

Rara Neagra yine iyi bir seçimmiş. Şarapçılıkta Moldova ile Türkiye'yi kıyaslıyorsun, ilginç!

Hmm, Moldova şarabı mı? İlginç. Rara Neagra duymamıştım. Kırmızı meyve aroması mı varmış, denemek lazım belki.

Bu Rara Neagra güzelmiş. Kırmızı meyve aroması varmış, tam da benim tarzım! Bir kadeh daha içsem keşke...

Bu Rara Neagra güzelmiş! Kırmızı meyve tadı var, tam da içime düştü. Bir kadeh daha içsem keşke.

Moldova şaraplarını denemek lazım, sanki Türkiye gibi oluyormuş.

Bu Rara Neagra güzel bir sürpriz oldu! Kırmızı meyveler tadı tam da aradığım gibi. Bir kadeh daha içsem keşke...

Moldova şarapları, Türkiye'dekiler gibi kaliteli görünüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri