Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Red Flag Linux

bullvar_katip

Administrator
Red Flag Linux (Çince: 红旗Linux), Red Flag Software tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımıdır. Dağıtımın logosunda kırmızı bayrak bulunmaktadır. Red Flag Software'in yönetici başkanı Jia Dong'dur. [[Dosya:Red_Flag_linux_5.0_Workstation_-_KDE_Desktop.png|küçükresim| Red Flag Linux Workstation 5.0'ın Japonca ekran görüntüsü]] Özel çözümlerin yanı sıra Red Flag Linux aşağıdaki ürünlere sahipti: Red Flag Asianux Server 8.0 Red Flag HA Cluster 7.0 Red Flag Desktop 10 Red Flag Desktop 11 (test aşamasında) Red Flag Linux'un iç yapısı, Red Hat Linux'a oldukça benzemektedir. Tarihçe Red Flag Linux ilk olarak 1999 yılının Ağustos ayında Çin Bilimler Akademisi Yazılım Araştırma Enstitüsü tarafından oluşturuldu. Mali yardım, devlete ait Shanghai NewMargin Venture Capital'den geldi. Mart 2001'de Bloomberg News, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'nın risk sermayesi kolu olan CCIDNET Investment'ın Red Flag'in en büyük ikinci hissedarı haline geldiğini bildirdi. Ocak 2006'da Red Flag Linux, Açık Kaynak Geliştirme Laboratuvarlarına katıldı. 2014 yılındaki kapanış ve yeniden yapılanma 10 Şubat 2014'te Red Flag Software tüm iş sözleşmelerini feshetti ve kapandı. Kapanmanın doğrudan nedeni, Çin Bilimler Akademisi Yazılım Araştırma Enstitüsü'nün 40 milyon yuan sübvansiyon ödememesi olarak gösterildi. Enstitü, sübvansiyonun ödenmemesinin nedenleri olarak Red Flag'in belirli bir projeyi tamamlayamamasını ve genel kötü yönetimi gösterdi. IDC'nin Pekin'deki bir araştırma yöneticisine göre, marka bilinirliği eksikliği ve sürekli yatırımların yanı sıra rakiplerin yükselişi de şirketin düşüşüne neden oldu. Nanchang internet kafeler 3 Aralık 2008 itibarıyla, Nanchang'daki internet kafelerin Kasım 2008'den bu yana, popüler Microsoft Windows işletim sisteminin korsan sürümlerinin yerine Red Flag Linux'u kurmaları veya Microsoft'un meşru kopyalarına geçmeleri gerektiği bildirildi. Radio Free Asia, Çin'deki internet kafelerinin Windows işletim sisteminin orijinal kopyalarını kullanıyor olsalar bile Red Flag Linux'a geçmeleri gerektiğini iddia etti. Red Flag Linux'un resmî sözcüsü, duyurunun oyun ağırlıklı (ve dolayısıyla Windows gerektiren) istemci tarafı bilgisayarları değil, sunucu tarafını hedef aldığını ve orijinal duyuruda Microsoft Windows ve Red Flag Linux'un hedeflendiğini belirterek açıklık getirdi. Ayrıca bakınız Canaima (işletim sistemi) Asianux Çin Yazılım Endüstrisi Derneği Nova (işletim sistemi) Red Star OS Çin'de yazılım endüstrisi Ubuntu Kylin Kaynakça Kategori:X86-64 Linux dağıtımları Kategori:Devlet destekli Linux dağıtımları Kategori:RPM tabanlı Linux dağıtımları Kategori:KDE Kategori:Üretilmeyen Linux dağıtımları Kategori:Çin'de kültür

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri