Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Refet Süreyya Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?"

melihkurty2xx

Well-known member
Refet Süreyya, bir zamanlar Türkiye'nin "de facto" First Lady'siydi ve tartışmalı bir figür olarak kaldı. Tam adı Refet Süreyya Iris Worley'dir ve açıklamaları sık sık tartışmalara yol açtı.

Örneğin, "Ben düşünmezdim ama etrafındakiler düşünüyor, söylüyorlar. Sakın evlenme, falan. Çünkü Latife Hanım'la da bozulmuştu ya. O zavallı kadın çok çekti, ben yoktum o zamanlar." açıklaması, Gazi'nin eski eşi Latife Hanım'a yönelik saygısızlık olarak yorumlandı. Ayrıca, "Beni çok sevdi, çok kıskandılar, düşman oldular. Bir tanesi Afet'ti..." ifadeleriyle, Talat Paşa'nın talebeleri arasında olan Afet Hanım'a atıfta bulunarak, kıskançlık ve rekabet iddialarını gündeme getirdi.

Refet Süreyya'nın açıklamaları, özellikle de "Oraymış, ancak bir ay evvel onunla da yatıp kalkmış. Beni gördüğünde bıraktı. Gayet tabii ki o kız dehşetli kıskandı. Genç bir kadın. Ağlamış, sızlamış..." ifadeleri, etik ve ahlaki açıdan eleştirilere maruz kaldı. Bu açıklamalar, Gazi'nin Refet Süreyya ile evliliğini ve kişisel ilişkilerini sorgulatmış, kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı.

Neyyire Özkan'ın Aktüel dergisindeki 2002 röportajında da bu tür açıklamalara yer verilmesi, Refet Süreyya'nın kamuoyundaki imajını daha da şekillendirdi ve tartışmaları alevlendirdi.

Bu içerik, Refet Süreyya'nın açıklamalarının agresif bir eleştirisini sunmaktadır ve orijinal metnin tonundan daha eleştirel ve yargılayıcı bir bakış açısı yansıtmaktadır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri