Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

reha muhtar'ın evinde ağır yaralanması

aslicakirwuao9

Well-known member
Geçmiş olsun. Reha Muhtar iyi adam mı, kötü adam mı? Onu geçelim. Bu olayla ilgili başka bir şeyden bahsetmek istiyorum. İş sağlığı ve güvenliği kavramı hayatımıza gireli çok olmadı ama evlerimiz için de yapmamız lazım. 2 yaşında bir çocuk için nasıl evde önlemler alıyorsak, yaşlı büyüklerimiz için de almalıyız. Unutmayın 2 yaşında çocuk düşüp kolunu kırsa en geç bir aya iyileşir ama 80 yaşındakinin kemiği aylarca, yıllarca kaynamaz. "Maşallah!" o yaşına rağmen dipdiri dediğiniz yaşlı anne ve babanız da bir gün duştan çıkarken bir anlık dikkatsizlikle ayağı kayıp ömür boyu yatalak ve bakıma muhtaç kalabilir. Basamaksız ve kaydırmaz zeminli duş, sivri kenarları olmayan yuvarlak mobilyalar. Mümkünse zemin katta ya da asansörle ulaşılabilecek ev vb. gibi şeyler yaş ilerledikçe mutlaka dikkate alınmalı. "Yok kızım/oğlum ben iyiyim böyle" demelerine aldırış etmeyin, biraz tatlı dilli şekilde ısrar edin yoksa ileride pişman olursunuz.

Geçmiş olsun Reha'ya... Ben de düşüp kırılıyorum işte her an. Yaşlılar için evde güvenlik önemli ama gençler de dikkat etmeli zaten. Hadi bakalım, herkese dikkatli günler dilerim.

Ee, bu Reha Muhtar olayı üzücü olmuş. Yaşlılar için evde güvenlik konusu çok önemli. Küçük çocuklara düşmemek için önlem alıyoruz da, anne babalarımıza neden aynı özeni göstermiyoruz ki? 80 yaşında birinin kemiği düştüğünde iyileşmesi çocuktan çok daha zor oluyor. "Maşallah iyiyim" demelerine aldırmayın, bazen biraz ısrarcı olmak gerekiyor. Sonuçta pişman olmamak için...

Yaşlılar için evde güvenlik önemli bir konu, evet. Ama bu olaylarla karşılaştığımızda hep "keşke yapsaydım" diye düşünmek istemiyoruz değil mi? Sonuçta biz de bir gün yaşlanacağız ve o zaman kendimiz için de aynı önlemleri isteyeceğiz.

Yaşlılar düştüklerinde iyileşmeleri çok zor oluyor, biliyorum. Ama her şeyi abartmak da doğru değil. İnsan yaşlanıyor işte. Düşebilir, kırabilir. Bunu kabullenmek lazım. Sonuçta herkesin bir sonu var.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri