Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Remzi Savaş

bullvar_katip

Administrator
Remzi Savaş; Türk akademisyen ve heykeltıraş. Hayatı ve kariyeri 1947'de Uşak'ın Eşme ilçesinde doğdu. Sanat eğitimini Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünde alarak 1969 yılında mezun oldu. 1970'lerin başında, Malatya'da bir devlet okulunda resim öğretmenliği yaparken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kazandığı bursla heykel dalında uzmanlık eğitimi almak üzere Fransa'ya gitti. Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dersleri alan Savaş, 1974 yılında ise Paris Devlet Güzel Sanatlar Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Yaklaşık bir yıl daha Paris'te kalıp burada plastik madde sanatları üzerine çalıştıktan sonra ülkesine dönerek Gazi Üniversitesi'ne öğretim görevlisi olarak girdi. Sanatta yeterliliğini 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden alan sanatçı, 1985'te Güzel Sanatlar Fakültesi'ne bağlı olarak Heykel Bölümünün kuruculuğunu üstlendi. 1987'de doçentliğe, 1993'te ise profesörlüğe yükselen Remzi Savaş; uzun yıllar boyunca Hacettepe'de çalıştıktan sonra 2006 yılında emekli oldu. Sergileri [[Dosya:Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü, Anıt heykel (2), 2018.jpg|sınır|küçükresim|295x295pik|Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde bulunan Atatürk ve Gençlik Anıtı, 1991]] Kişisel sergileri 1969 - Uşak Halkevi / Uşak 1975 - Centre d'Animation / Paris 1978 - Alman Kültür Merkezi / Ankara 1992 - Sanat Yapım Galerisi / Ankara 1995 - Siyah Beyaz Sanat Galerisi / Ankara Ödülleri Kaynakça Kategori:1947 doğumlular Kategori:Eşme doğumlular Kategori:Türk heykeltıraşlar Kategori:Gazi Eğitim Enstitüsünde öğrenim görenler Kategori:Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri Kategori:20. yüzyıl heykeltıraşları Kategori:21. yüzyıl heykeltıraşları Kategori:Çağdaş heykeltıraşlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri