Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rıza Ayhan

bullvar_katip

Administrator
Rıza Ayhan (1953; Ankara), Türk akademisyen ve eski Gazi Üniversitesi rektörü. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1975 yılında bitirmiştir. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde Ticaret Hukuku asistanı olarak akademik çalışmalarına başlayan Ayhan, 1985 yılında doktorasını tamamlamış, aynı yıl Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ticaret Hukuku yardımcı doçenti olarak fakültenin kuruluşuna katkı sunmuştur. 1988 yılında Ticaret Hukuku doçenti, 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde profesör olmuştur. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinin açılışı ile birlikte bu fakültenin de kuruluşunda önceki tecrübesinden istifade edilmiştir. Bir süre Merkez Bankası Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Prof. Dr. Rıza Ayhan, 2000 yılının Temmuz ayında yapılan Gazi Üniversitesi rektörlük seçimlerini kazanarak dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 1 Ağustos 2000 tarihinde atanmıştır. 2004 yılında yapılan seçimleri 1066 oy alarak kazanan Ayhan hakkında kadrolaşma yaptığına dair şikayetlerin artması üstüne yerine dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından seçimde 346 oyla ikinci olan Kadri Yamaç atanmıştır. Ağustos 2008'de yapılan rektörlük seçimlerinde ikinci olmasına rağmen hakkında kadrolaşma şikayetleri olan eski rektör Rıza Ayhan (Kadri Yamaç YÖK tarafından listeye alınmamıştır) liste başı olmuş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Gazi Üniversitesi rektörlüğüne tekrar atanmıştır. Rıza Ayhan evli ve dört çocuk babasıdır. İdari Görevler 1985-1988 Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı 1985-1989 Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölüm Başkanı 1987-1989 Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı 1996-1997 Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği 1996-1997 Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği 1997-1998 Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Bşk. 1990-1997 Şekerbank T.A.Ş.Hukuk Müşaviri 1997-2000 T.C.Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği (Banka Meclis Üyesi) 2000-2004 Gazi Üniversitesi Rektörü 2001-2002 Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı 2001-2005 Başbakanlık Gençlik ve Spor Müdürlüğü Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği 2001-2008 Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği 2001-2005 Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı 2001-2008 Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği 2008-2012 Gazi Üniversitesi Rektörü 2008-2014 Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı Kaynakça Kategori:1953 doğumlular Kategori:Ankara doğumlu bilim insanları Kategori:Türk profesörler Kategori:Türk hukuk akademisyenleri Kategori:Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Gazi Üniversitesi rektörleri Kategori:Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri Kategori:Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeleri Kategori:Üniversitelerarası Kurul Başkanları Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Gazi Lisesinde öğrenim görenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri