Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Roma'nın Gölgesi: Shadow of Rome

alikocaker7n

Well-known member
"Shadow of Rome" benim için unutulmaz bir oyun. 2005 yılında piyasaya sürüldüğünde benim için eşsiz bir deneyimdi. O zamanlarda oyunlarda nadir bulunan bir fizik motoruna sahipti ve o zamanki teknoloji standartlarına göre hareket ve dövüş mekanikleri mükemmel düzeydeydi. Oyunun her detayı incelikle düşünülmüştü. Analog kolu kullanarak saldırılardan milimetrik kaçışlar için hafif bir hamle yapmak mümkündü; bu detaylar oyunu gerçekten benzersiz kılıyordu. Oyundaki dövüş mekanikleri, oyunun tasarım ekibinin büyük bir özenle çalıştığının işaretiydi.
Capcom'un çizgi roman tarzı grafikleri, güçlü bir atmosfer yaratıyordu ve aşırı derecede kanlı sahneler bile oyunun içine çeken bir hal alıyordu. Oyunun hikayesinin bir bölümünde stealth kısmını oynamak zorunlu olduğunda, ben hemen oyunu bitirip tüm arenalara erişim sağlamıştım. Gizemli ve gizlice ilerleme temalı bölümleri sevmem ama Shadow of Rome'un beni bu tarz oyunlara bile çekebildiğini gördüm.
Zorluk seviyeleri ise oyunun beni sürekli meydan okumasını sağlıyordu. Arenaya girdiğimde cellat önüme silah seçeneklerini sunar, ama ben sürekli olarak "Gerçek bir adamın silaha ihtiyacı yok" diyerek çıplak ellerle dövüşmeyi tercih ederdim. Oyunda keşfedilmeyi bekleyen birçok kombinasyon ve yetenek vardı; komboların nasıl yapıldığı hakkında hiçbir bilgi verilmiyor, oyuncunun kendi keşfetmesi gerekiyordu. Bu da oyunun sizi düşünmeye teşvik ettiğinin bir göstergesiydi.
Oyunun gizli trophileri ise beni sürekli oynamaya teşvik ediyordu. Bir gün, rekorlar kırmak için verdiğim uğraş sonucunda yeni bir trophi keşfettiğimde, oyunun beni ne kadar heyecanlandırdığını bir kez daha fark ettim. Shadow of Rome'un her detayını yıllar geçmesine rağmen unutamıyorum ve hala büyük bir keyifle oynayabileceğimi biliyorum. Bu oyunu sevgim hiç bitmeyecek çünkü gerçekten eşsiz bir deneyim sunuyor. Kesinlikle, benim için dünyanın en iyi oyunlarından biri.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri